Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Když nevíte co na sebe, vezměte si lustr

Design

  7:47
Evropa roztočila tradiční kolotoč týdnů módy. Návrháři chrlili na přehlídková mola nejnovější kolekce na nadcházející podzim a zimu. Jaké trendy lze za půl roku v ulicích potkat? Příští zimní sezóna bude plná barev a výrazných vzorů. Alespoň takto to diktovali návrháři na fashion weeku v italském Miláně.

Přehlídka oděvního domu Moschino. foto: Reuters

Přední oděvní domy tam představily nejčastěji barvami hýříc kolekce. Příkladem může být Gucci, kde pod taktovkou Alessandra Michele nechyběly jednobarevné outfity, včetně například růžového kožešinového kabátu. Michele doplnil eklektické návrhy o výrazné boty na vysoké platformě, širokou škálu kabelek a širokých brýlí včetně klobouků.

Mezi další časté motivy patřilo užití květinových a zvířecích vzorů. Ty patří tradičně do kolekcí značky Roberto Cavalli. V jeho případě jde o leopardí a tygří vzory na kabátech, některé outfity byly reminiscencí na 70. léta.

Módní přehlídka značky Dolce & Gabbana.
Módní přehlídka značky Dolce & Gabbana.

Floristní inspiraci využila značka Fay spadající do luxusního koncernu Tod’s. Její kolekci dominovaly vzhledy kombinující současnou italskou generaci s tou z dnešní Kalifornie. To se projevilo na kombinaci kovbojských bot a folkových částečně až romantizujících šatů.

Kromě několika desítek tradičně pojatých přehlídek nechyběly ani excentrické výstřelky. Asi nejvýrazněji se v Miláně zapsala značka Moschino. Její kreativní ředitel Jeremy Scott předvedl dráždivou kolekci plnou „propálených“ šatů. Vrcholem přehlídky byl dokonce i obří lustr navěšený na modelce.

Autor:

Mohlo by vás zajímat