Sobota 8. srpna 2020svátek má Soběslav 31 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Kočičí město. Architekti navrhli domečky z kartonu pro čtyřnohé mazlíčky

Kočky krabice milují | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kočky krabice milují | foto: www.acatthing.com

PRAHA „Cat Thing“ (kočičí záležitost) je nová řada výrobku určených pro kočky a jejich majitele, kterou vyvíjel mladý pár architektů od roku 2016.

Dvojice architektů z Tchaj-wanu se rozhodla postavit pro své kočičí mazlíčky něco speciálního. Společně se svými dvěma kočkami Chachou a Lily provedli několik průzkumů v oblasti designu kočičích výrobků. Jejich cílem bylo vyvinout kreativní, stylový a přitom harmonický design, který bude pasovat na míru jak kočkám, tak i obydlím jejich majitelů.

Kartonové krabice se dají hravě přeskládat nebo vyměnit
Kočičí nábytek

První sérií byla „Room Collection“ vyvinutá na Tchaj-wanu. Designéři chtěli vytvořit prostor pro kočičí hry, který bude zároveň užitný v malých bytech a domech. Kočky v něm mohou skákat, schovávat se, odpočívat, prolézat různými otvory a vůbec provádět cokoli, co je napadne. Inspirací pro vytvoření této řady byly montované domy a také stavebnice Lego. Produkt se sestává ze čtyř modulů, které jsou odlišeny svým obytným účelem jako pokoj, obývací pokoj, balkón a plošina. Společně pak mohou být skládané dohromady, transformované nebo rozšiřované.

Toto rozvržení tak poskytuje naprostou svobodu při stavbě těchto kočičích mikro obydlí a je tak zábavou pro kočičí mazlíčky i pro jejich majitele. Minimalistický design se projevuje hlavně v jednoduchých geometrických tvarech a potiscích, a lze ho pak jednoduše zakomponovat do interiéru bytu či domu.

Kočičí nábytek je vyroben z kartonu a při sestavování užili designéři principy origami, čímž vytvořili jednoduchá spojení, která udrží jednotlivé moduly pevně u sebe a zároveň nebude potřeba žádného nářadí ani složitých návodů. Moduly jsou navíc konstruované na vysokou zátěž, takže si v nich mohou hrát koťata i opravdoví macci.

Udržitelnost je pro taiwanské designéry dalším důležitým faktorem. Všechny jejich produkty a obaly musí být recyklovatelné a vyrobené z netoxických materiálů. Dalším cílem je spotřebovat při výrobě modulů, co nejméně materiálu a redukovat odpad. Například klouby používané k upevnění modulů jsou navrženy na stejné kartonové krabici.

Láska ke kočičím mazlíčkům je vzájemným vztahem, a tak je i design tohoto výrobku upraven v souladu s chováním koček. V budoucnosti by pak designéři „Cat thing“ chtěli přetvořit pohled na produkty určené našim mazlíčkům, a to hlavně ve smyslu designu, kvality a udržitelnosti.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!