Úterý 2. června 2020svátek má Jarmil 19 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Lavičky Pixel od studia mmcité uvidíte na Designbloku. Jako součást instalace Vatra

Studio mmcité z moravských Bílovic spojilo své síly s mladými talenty ze studia... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Studio mmcité z moravských Bílovic spojilo své síly s mladými talenty ze studia... | foto: Mmcité

Studio mmcité na Designbloku 2018 představí netradiční lavičky Pixel ve speciální instalaci Vatra od designéra Jana Rosického.

Sedací systém Pixel představuje výzvu pro všechny architekty a designéry, neboť...
Studio mmcité na Designbloku 2018 představí netradiční lavičky Pixel ve...

Studio mmcité z moravských Bílovic spojilo své síly s mladými talenty ze studia Herrmann&Coufal a společně navrhli a vyrobili netradiční sedací prvek Pixel. Ten je speciální nejen svým tvarem, barevností a variabilitou, díky čemuž nabourává tradiční představu o parkové lavičce, ale zároveň se vyrábí i ze zbytkového dřeva.

Mmcité Czechoslovakia
Mmcité Czechoslovakia
Mmcité Czechoslovakia

Pixel bude na jubilejním dvacátém ročníku přehlídky designu a módy představen v rámci monumentální instalace Vatra, kterou speciálně pro veletrh navrhl designér Jan Rosický. Reálně vypadající vatru, která bude celá poskládaná z knih, všudypřítomně obklopí hravé sedací prvky Pixel a společně tak vytvoří místo k zastavení se a odpočinku přímo v centru dění mezinárodního designu.

“Pixel je nový přístup k venkovnímu sezení. Nejde o lavičku jako solitér, ale o promyšlený systém, který nabízí širokou kombinovatelnost minimalistických i bohatších kompozic. Může následovat okolní prostor nebo jej záměrně narušovat, vytvářet menší i rozsáhlé sestavy, které navíc mohou doplňovat jednotlivé samostatné sedáky. Součástí je i řada příslušenství jako jsou stolky, opěradla nebo květináče.“ popisuje Matěj Coufal z designérského dua Herrmann&Coufal.

Pixel

Sedací systém Pixel představuje výzvu pro všechny architekty a designéry, neboť jim přináší nečekanou volnost při konfiguraci sedacích prvků. Základem je záměrně jednoduchý čtvercový modul v několika provedeních, ze kterého lze sestavit téměř jakýkoliv půdorysný tvar sezení. Pixel opouští pravidelnost a přináší rozmanitost a flexibilitu. Každý modul může mít jinou barevnost, ale i orientaci dřevěných lamel, ze kterých je vyroben. Lamely jsou navíc v rámu uchyceny unikátním patentovaným způsobem, který téměř nevyužívá šrouby. Lavička se vyrábí i v ocelové variantě, kde vyzní její různé barevné možnosti. Systém doplňují opěradla umístitelná kamkoliv na sedací plochu a válcovité květináče vepsané do pravoúhlé mřížky.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit
Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit

Malé odolné flíčky na sedačce obvykle nikdo neřeší, případně přes ně prostě přehodí deku. Jenže pokud máte doma dítě nebo domácího mazlíčka, nevyhnete se ani pořádným flekům. Jak se jich zbavit?