21. října 2018 6:30 Lidovky.cz > Relax > Design

Lavičky Pixel od studia mmcité uvidíte na Designbloku. Jako součást instalace Vatra

Studio mmcité z moravských Bílovic spojilo své síly s mladými talenty ze studia... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Studio mmcité z moravských Bílovic spojilo své síly s mladými talenty ze studia... | foto: Mmcité

Studio mmcité na Designbloku 2018 představí netradiční lavičky Pixel ve speciální instalaci Vatra od designéra Jana Rosického.

Sedací systém Pixel představuje výzvu pro všechny architekty a designéry, neboť...
Studio mmcité na Designbloku 2018 představí netradiční lavičky Pixel ve...

Studio mmcité z moravských Bílovic spojilo své síly s mladými talenty ze studia Herrmann&Coufal a společně navrhli a vyrobili netradiční sedací prvek Pixel. Ten je speciální nejen svým tvarem, barevností a variabilitou, díky čemuž nabourává tradiční představu o parkové lavičce, ale zároveň se vyrábí i ze zbytkového dřeva.

Mmcité Czechoslovakia
Mmcité Czechoslovakia
Mmcité Czechoslovakia

Pixel bude na jubilejním dvacátém ročníku přehlídky designu a módy představen v rámci monumentální instalace Vatra, kterou speciálně pro veletrh navrhl designér Jan Rosický. Reálně vypadající vatru, která bude celá poskládaná z knih, všudypřítomně obklopí hravé sedací prvky Pixel a společně tak vytvoří místo k zastavení se a odpočinku přímo v centru dění mezinárodního designu.

“Pixel je nový přístup k venkovnímu sezení. Nejde o lavičku jako solitér, ale o promyšlený systém, který nabízí širokou kombinovatelnost minimalistických i bohatších kompozic. Může následovat okolní prostor nebo jej záměrně narušovat, vytvářet menší i rozsáhlé sestavy, které navíc mohou doplňovat jednotlivé samostatné sedáky. Součástí je i řada příslušenství jako jsou stolky, opěradla nebo květináče.“ popisuje Matěj Coufal z designérského dua Herrmann&Coufal.

Pixel

Sedací systém Pixel představuje výzvu pro všechny architekty a designéry, neboť jim přináší nečekanou volnost při konfiguraci sedacích prvků. Základem je záměrně jednoduchý čtvercový modul v několika provedeních, ze kterého lze sestavit téměř jakýkoliv půdorysný tvar sezení. Pixel opouští pravidelnost a přináší rozmanitost a flexibilitu. Každý modul může mít jinou barevnost, ale i orientaci dřevěných lamel, ze kterých je vyroben. Lamely jsou navíc v rámu uchyceny unikátním patentovaným způsobem, který téměř nevyužívá šrouby. Lavička se vyrábí i v ocelové variantě, kde vyzní její různé barevné možnosti. Systém doplňují opěradla umístitelná kamkoliv na sedací plochu a válcovité květináče vepsané do pravoúhlé mřížky.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!