28. srpna 2018 6:23 Lidovky.cz > Relax > Design

Mercedes-Benz Prague Fashion Week se blíží. Na koho se můžete těšit?

Karim Rashid | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karim Rashid | foto: MBPFW

Na módní týden se podruhé vrací módní odborník Rachid Naas, který do Prahy přiveze přehlídku současné nizozemské módní tvorby. Čestným hostem Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku bude letos legenda světového designu Karim Rashid. A kdo se ještě přijede podívat na české módní návrháře

Čestným hostem přehlídkového programu bude jeden z nejproduktivnějších a nejkreativnějších designérů současnosti Karim Rashid. Vizionář, který má na svém kontě přes tři tisíce návrhů designu produktů a tři stovky významných ocenění a jehož práce je zastoupena ve více než dvaceti stálých sbírkách, je proslulý nekonvenčním stylem spojujícím prvky minimalismu s převážně organickými tvary. 

Rashid v úterý 4. září v Clam-Gallasově paláci osobně představí sérii originálních grafických motivů určenou pro ochranné obaly nejprogresivnějšího bezdýmného výrobku IQOS od společnosti Philip Morris International.

Na tvorbu našich návrhářů se podruhé přijede podívat přispěvatel italské edice ikonického módního magazínu Vogue. Calabrese se dlouhodobě věnuje objevování módních talentů, je spoluautorem přílohy Vogue Talents a publikuje také v italských edicích časopisů L’Officiel a L’Officiel Homme.

Rachid Naas se dvacet let pohybuje ve světě módy v rolích produkčního, nákupčího, kurátora a specialisty na vizuální komunikaci. Jako nezávislý konzultant spolupracuje s mezinárodními značkami, jako Calvin Klein, Nike, japonské tenisky Onitsuka Tiger či magazín Wallpaper. Naas také spolupracuje s nizozemskou uměleckou akademií ArtEZ a je spoluzakladatelem maastrichtského Forza Fashion House – platformy, která se věnuje objevování módních talentů a podpoře módního průmyslu. V pondělí 3. září ve spolupráci s časopisem Dolce Vita představí svůj výběr současné nizozemské módní tvorby.

Na závěrečném večírku The Brands & MBPFW Closing Party vystoupí ve zcela originálním dýdžejském setu TJ Mizell, výrazná osobnost současné hiphopové a rapové scény a syn legendárního hudebníka Jam Master Jaye, zakladatele hiphopové skupiny Run DMC. TJ Mizell spolupracuje se světoznámými hudebníky, jako je A$AP Ferg či Lil Pump.

Na české návrháře se také přijede podívat Marcelo Horacio Maquieira, který založil dnes již kultovní blog A Shaded View on Fashion, Mallory Chin a Heison Ho - redaktorka a fotograf jednoho z nejvlivnějších lifestylových médií současnosti, magazínu Hypebeast, jehož instagramový účet sleduje 6,5 milionu odběratelů. Mallory Chin je redaktorkou hongkongské edice Hypebeast se zaměřením zejména na streetstyle, sport a cestování. Heison Ho se věnuje módní fotografii, zejména pak pánské módě a streetstylu. 

Dále Guillaume Roujas, který bude opět oficiálním fotografem přehlídek. Jeho snímky tvoří unikátní online galerii současné české módní tvorby na mbpfw.com/galerie. Po spolupráci s českými designéry z minulého roku se do Prahy vrací hledat další nové talenty také zástupce věhlasného pařížského showroomu Romeo Chaco Abou Jaoude, který už téměř dvacet let reprezentuje eklektický mix vysoce kreativní návrhářské módy a etablovaných značek z celého světa.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW)

MBPFW je mezinárodní festival české a slovenské módy. Tato pravidelná kulturní a společenská událost od roku 2010 představuje formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře a tematický doprovodný program. MBPFW podporuje lokální kreativitu, vyhledává nové talenty a inspiruje. Každý rok se ho účastní významné mezinárodní osobnosti módního průmyslu, například proslulý obuvník Jimmy Choo, dlouholetý ředitel značky Jean-Paul Gaultier Donald Potard, návrhář vysoké krejčoviny Francesco Scognamiglio, zahraniční novináři a nákupčí. Poslední edice v březnu 2018 přilákala více než 16 tisíc diváků. Pořádající agentura Czechoslovak Models je také organizátorem modelingové soutěže Czechoslovak TopModel.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz