21. července 2019 5:36 Lidovky.cz > Relax > Design

Minimalistický šatník: letní denimové lásky

Nechejte se ovlivnit jejich živoucí oranžovou, žlutou, červenou a fialovou -... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nechejte se ovlivnit jejich živoucí oranžovou, žlutou, červenou a fialovou -... | foto: Lucie Vysloužilová

Pláže, slunce, dlouhé dny pozvolna se linoucí, teplé noci, přátelská poklidná atmosféra, táboráky a grilování - léto jako z plakátů cestovních kanceláří. Léto je symbolem příjemných zážitků a času odpočinku. Léto je symbolem pro nové krátkodobé i dlouhodobé lásky. Jak na tu denimovou radí Lenka Mulabegovič.

Nebarvený denim

Denimové oblečení je celoročně trendy, záleží na zvolených doplňcích a barevnosti. V letních měsících tíhneme ke světlejším barvám a lehčím materiálům. Při letošních měsících jednoznačně vyhrává nebarvený denim, který přináší osvěžení do našich šatníků. Na přírodním denimu krásně vynikne struktura, zblízka vidíte částečky bavlníku a krásu nepravidelnosti. Přírodní barva denimu září létem, splývá s pískem. Vynikne pak při zpracování modelu střihové řešení. 

Pakliže se bojíte, že barva je náchylná k rychlejšímu špinění, nezapomeňte, že bílá a světlé variace zažily svůj boom v 80. létech minulého století. Navíc světlé barvy teplo a světlo odrážejí, tmavé barvy pohlcují.

Denimové oblečení je celoročně trendy, záleží na zvolených doplňcích a...

Šaty, sukně, košile a plavky

Léto pro většinu z nás znamená čas odpočinku, dovolených, prázdnin, pobytů venku. Nechceme příliš přemýšlet, co na sebe a šatník by měl být snadno kombinovatelný a univerzální. Léto je časem maxi i mini. Důležitým společným jmenovatelem však zůstávají kvalitní materiály a zpracování. Praktičnost denimu je k nezaplacení. Kombinovat můžeme například vzdušnou oversized šatovou košili s minimalistickými triky či plavkami. Maxi svrchní vrstvu můžete opásat extravagantním páskem. K širokým kalhotám námořnickému stylu postačí triko (nemusí být nutně pruhované).

Barevnost a kontrast

Nebarvený denim osvěžíme zářivými energetizujícími barvami, tak jako je léto samo. Rozhlédněte se kolem sem, nastal čas chutných sladkých plodů. Nechejte se ovlivnit jejich živoucí oranžovou, žlutou, červenou a fialovou - nabijí vás energií a spokojeností. Barvy ovlivňují naši náladu a tak využijme teplých letních měsíců a naplňme naše těla a mysl pozitivními zážitky a myšlenkami, ať přečkáme i šero dlouhých večerů.

LENKA MULABEGOVIČ

Lenka Mulabegovič je absolventka UMPRUM, s dlouholetou praxí v masové výrobě streetwearových a denimových firem. Po zkušenostech s navrhováním pro masovou výrobu s produkcí v Číně se rozhodla pro návrat k etičtější a kreativnější tvorbě s umělěckým podtextem a solitérním přístupem.

Založila spolu s přáteli vlastní značku Mi fashion label, kterou již pátým  rokem posouvá vpřed jasnějším a čistším rukopisem. V tvorbě kolekcí není zastáncem pouhého formálního minimalismu. Oděvy mají mít svůj příběh, identifikaci, rozmanité tvarosloví.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz