17. května 2017 6:48 Lidovky.cz > Relax > Design

Výstava Mirros proměňuje kadeřnická zrcadla v umělecká díla

Léna Brauner maluje na zrcarla | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Léna Brauner maluje na zrcarla | foto: Joshua

Nadšené pohledy na nový sestřih, údiv a kvanta selfie, to jsou zrcadla v kadeřnictvích. Ale co takhle použít brvy na vlasy jako barvy umělecké? Žádný problém. Jako první se kreativního úkolu v rámci akce nazvané Mirrors zhostila malířka Léna Brauner. A pomalovala zrcadla v kadeřnickém salonu Joshua.

Léna Brauner miluje malířské experimenty

“Naše zrcadla jsou obrovská kreativní plocha. Proto nás napadlo je čas od času využít ještě nějak jinak, abychom si každodenní realitu v salonu trochu oživili. Salon Joshua obecně vnímáme jako místo kde se kreativě a lidem s nápady dveře otevírají dokořán. Zkusili jsem to a oslovili Lénu a vypadá to, že nezůstane u jednoho pokračování,“ vysvětluje spolumajitel vinohradského salonu Petr Zohan.

Léna Brauner ve videu z projektu Mirrors vysvětluje, že malba kadeřnickými barvami, že to pro ni byla docela výzva. „Barvy je potřeba míchat vyvíječem, ty během malování mění skupenství i tón, který se bude vyvíjet ještě další tři dny,“ vysvětluje.

Léna Brauner maluje na zrcarla
Léna Brauner miluje malířské experimenty

Nápad byl jednoduchý, zkusme malovat klasickými barvami, které používají kadeřníci ve své každodenní práci. Pro Lénu Brauner to je byl další malířský experiment, protože sama zkouší i jiné techniky a maluje například i čokoládou, nebo tím co jí zbude na talíři.

apeAlena Pecháčková