7. listopadu 2015 8:26 Lidovky.cz > Relax > Design

Miss jako bohyně Vesna pojede reprezentovat Česko v květovaných šatech

Takto je symbolicky ztvárněna slovanská bohyně Vesna v podobě České Miss Earth... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Takto je symbolicky ztvárněna slovanská bohyně Vesna v podobě České Miss Earth... | foto: Rodná Hrouda

Šaty bohatě vyšívané květy, kterou jsou vplétány i do vlasů a vytvářející tak symbolickou korunu. Takto je symbolicky ztvárněna slovanská bohyně Vesna v podobě České Miss Earth 2015 Karolíny Mališové. Na celosvětové klání modelek pojede v národním kostýmu od návrhářky Marie Staré.

Jednou z disciplín na všech významných světových soutěžích krásy je i předvedení národního kostýmu. Ten již potřetí pro Českou Miss Earth vytvořila Marie Stará z módní manufaktury Rodná Hrouda. Inspirací byla věčně usměvavá Vesna, slovanská bohyně jara, mládí a nespoutané lásky.

Rodná Hrouda na Czech Design Weeku

Potkejte Marii Starou a její módní manufakturu Rodná Hrouda, který vychází z českého a moravského folkloru, na prodejní přehlídce Czech Design Week. Koná se od pondělí 9. listopadu do neděle 15. listopadu v Domě U Minuty na Staroměstském náměstí.

„Karolína bude oblečena do téměř neviditelných okvětních lístků v jemných odstínech růžové, modré a zelené. Šaty se skládají z průsvitného topu s dlouhým rukávem a bohatě vyhlížející sukně s rozparkem. Šaty jsou částečně ušity z recyklovaných materiálů a splňují tak zadání s ohledem na životní prostředí. Celek působí velmi něžně a étericky, stejně jako Karolína,“ řekla návrhářka Marie Stará.

Takto je symbolicky ztvárněna slovanská bohyně Vesna v podobě České Miss Earth...

Takto je symbolicky ztvárněna slovanská bohyně Vesna v podobě České Miss Earth 2015 Karolíny Mališové. Na celosvětové klání modelek pojede v národním kostýmu od návrhářky Marie Stará.

tohTomáš Holý