9. ledna 2018 6:24 Lidovky.cz > Relax > Design

Mmcité1 získalo v Americe cenu za odpadkový koš z betonu

Těžký, velkoobjemový koš, který uspěl v celosvětové konkurenci několika tisíc... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Těžký, velkoobjemový koš, který uspěl v celosvětové konkurenci několika tisíc... | foto: Mmcité1

Odpadkový koš z betonu Better od designérského studia mmcité1 uspěl v celosvětové konkurenci a v minulých dnech získal jedno z nejstarších a nejprestižnějších mezinárodních ocenění za design Good Design Award.

Český design znovu sklízí úspěchy i za mořem. Designerské studio mmcité1, které se zabývá inovativními návrhy městského mobiliáře a designem pro veřejný prostor, opět uspělo  v americké soutěži Good Design a získalo ocenění za design betonového velkokapacitního odpadkového koše Better. Tímto prestižním oceněním mmcité1 opět potvrdilo kvalitu svých návrhů, které s lehkostí předčí celosvětovou konkurenci a ukazuje, že originální estetiku můžete vtisknout i takovému opomíjenému výrobku jako je odpadkový koš. 

Veřejný prostor sloužící všem bez rozdílu, tak může být trvale kultivován...
Těžký, velkoobjemový koš, který uspěl v celosvětové konkurenci několika tisíc...Veřejný prostor sloužící všem bez rozdílu, tak může být trvale kultivován prostřednictvím průmyslového designu, jak nyní potvrdila odborná porota v Chicagu. „Ocenění nás velmi potěšilo. Pro celý náš tým je skvělé, když se naše nápady a úsilí korunuje mezinárodní cenou, zvlášť takto významnou. I přestože v této soutěži v minulosti uspěly i další naše výrobky, nikdy si ho nepřestaneme vážit. Je to zpráva, že věci děláme dobře,“ komentuje hlavní designér a spolumajitel mmcité David Karásek získané ocenění.

Těžký, velkoobjemový koš, který uspěl v celosvětové konkurenci několika tisíc přihlášených produktů ze 48 zemí z Evropy, Asie, Afriky, Severní a Jižní Ameriky, je vyrobený z pevnostního HPC betonu, avšak díky promyšlenému tvarování působí jako organicky modelované těleso pevných linií. I přesto, že se jedná o masivní a těžký produkt, svým kultivovaným tvarem zapadne téměř do jakéhokoliv kontextu.

Lidovky.cz