20. března 2018 6:51 Lidovky.cz > Relax > Design

Modely pro letošní podzim a zimu představily Imreczeová a Nová

Všechny jsou jednobarevné, od šedého klasického kabátu téměř tradičního střihu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Všechny jsou jednobarevné, od šedého klasického kabátu téměř tradičního střihu... | foto: Olga Vrbíková

Barokní Clam-Gallasův palác v centru Prahy patří ode dneška jarnímu týdnu módy. Na přehlídkových molech domácí tvůrci představují své kolekce na letošní podzim a zimu. Mezi prvními návrháři byla zkušená autorka Zdeňka Imreczeová, která se věnuje dámské módě už více než deset let.

Ta představila kolekci jednobarevných modelů, převážně plášťů, kalhotových kostýmů či košilových šatů i oděvů, jež jsou na pomezí mezi těmito druhy oblečení.

První ze tří dnů módních přehlídek patřil také studentům Vysoké školy uměleckoprůmyslové (UMPRUM), kteří navrhli oděvy reflektující národní identitu k letošnímu stému výročí vzniku Československa. Poslední dnešní ukázka trendů na příští sezonu patřila zavedené návrhářce Denise Nové.

Módní přehlídky v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week potrvají do pondělí a představí se na nich ještě Petra Ptáčková, Lukáš Lindner, Michael Kováčik, Adam Kost, Monika Drápalová a značky Blažek, Nehera, Odivi a Laformela. Celý festival potrvá do 23. března.

Studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi na UMPRUM už své kolekce inspirované výročím vzniku republiky předvedli v Tokiu. Ateliér vedený návrhářkou Liběnou Rochovou spolupracuje s tamní Bunka Fashion Graduate University, školou, která vychovala světově uznávané designéry jako třeba Yohjiho Yamamota (Jódžiho Jamamota). Spolupráci obou škol rozvíjí i dnes prezentovaný projekt Power of Identity: Memory Fashion Message. Ve spolupráci s českými výrobci jako Baťa a Preciosa vznikly kolekce oděvů, obuvi a doplňků, které mají odrážet národní identitu, tradiční řemesla i kulturně-umělecký odkaz české společnosti, uvádí škola.

Zdeňka Imreczeová ve své kolekci podzim-zima 2018 má oděvy čistých linií, ve většině z nichž by modelky mohly z mola odejít rovnou do ulic. Všechny jsou jednobarevné, od šedého klasického kabátu téměř tradičního střihu s šálovým límcem a páskem přes černou klasiku v podobě košilových šatů či koženého pláště s kalhotovou sukní po modely v barvě béžové, bílé či tmavozelené. Jednoduché linie a střihy ozvláštňují doplňky třeba v podobě návleků na lýtka, které v téže barvě doplňují kostým tvořený sakem a sukní.

Zdeňka Imreczeová

Zdeňka Imreczeová vystudovala ateliér módní tvorby na UMPRUM, od roku 2007 se věnuje limitovaným kolekcím dámské módy pod současnou značkou Imresczeova. Za svou práci byla mimo jiné několikrát nominovaná na cenu Czech Grand Design. Vytváří jednoduché dámské oblečení s neformální elegancí. V jejích obvykle monochromatických oděvech se spojují čisté klasické linie s propracovanými detaily. Minimalistický základ kolekcí doplňují jemně elegantní ženské kusy i modely pohrávající si s maskulinní formou a střihem.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz