6. prosince 2017 6:03 Lidovky.cz > Relax > Design

Na Zlín Design Marketu představí svou tvorbu 60 designérů

Na Zlín Design Marketu představí svou tvorbu 60 designérů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na Zlín Design Marketu představí svou tvorbu 60 designérů | foto: www.zlin-design.cz

ZLÍN Na Zlín Design Marketu představí o víkendu svou tvorbu 60 českých a slovenských designérů. Akce se ve zlínském zámku bude konat čtvrtým rokem, loni ji navštívilo přes 4000 lidí. Prezentovat bude originální šperky, oděvy, tašky, interiérový design či knihy.

„Pro veřejnost jsou připraveny také tvůrčí dílny, výstavy v Galerii Václava Chada a nově i pohybové aktivity pro děti,“ řekla mluvčí akce Kateřina Martykánová.

„Projekt je určen pro veřejnost napříč všemi věkovými kategoriemi s cílem představit nové trendy na poli designu,“ uvedla organizátorka Miroslava Kupčíková. Lidé si budou moci originální výrobky zakoupit. „Například šperky budou k dispozici z tradičních i neobvyklých materiálů - dřevěné, kovové, porcelánové, z kameniny, dřevěných uhlíků, překližky či kytarových strun,“ uvedla Martykánová.

Zlín Design Market začíná v sobotu v 10:00, potrvá do 20:00, v neděli se koná od 10:00 do 16:00. Vstupné je dobrovolné. Projekt vznikl díky obecně prospěšné společnosti Zlínský zámek, která se společně s městem snaží o oživení zámku a zpřístupnění jeho prostor veřejnosti.

Pod vedením odborníků si návštěvníci budou moci vyzkoušet výrobu broží, bloků, vánočních ozdob i přání. Workshopy jsou určené pro dospělé i děti, účast na nich je třeba si rezervovat na stránkách akce.

Součástí doprovodného programu je i přehlídka tvorby ateliéru Design oděvu Univerzity Tomáše Bati. „Modely budou prezentovány formou performance a instalací jednotlivých kolekcí,“ uvedla Kupčíková. Letošní novinkou jsou pohybové aktivity pro děti a lekce jógy pro všechny generace.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz