12. května 2014 6:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Nábytek jako skládačka, i židle může být inspirována origami

Nábytek navržený obdobně jako skládanky origami. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nábytek navržený obdobně jako skládanky origami. | foto: Mariko Tsujimoto

MILÁNO Barevný, lehký, skládací ale přesto použitelný. Tak vypadá nábytek inspirovaný japonskými skládačkami origami. Navrhla jej jak jinak než japonská designérka. Mariko Tsujimoto zaujala natolik, že své neotřelé nápady prezentovala na uplynulém design weeku v Miláně.

Čtyři kousky nábytku, každý v jiné barvě. Původně v nenápadných deskách, přitom když se rozloží, uvnitř se nachází skládanka, z které vznikne skříňka, stoleček či židlička. Hravé a skladné zároveň. Tsujimoto s myšlenkou nábytku ve stylu origami nadchla i organizátory milánského design weeku.

Ti ji totiž zařadili do sekce mezi mladé talenty, u kterých se očekává, že o nich bude slyšet i v budoucnu. Právě v této sekci nebylo o minimalistické nápady nouzi. Ani není překvapením, že na starosti měli tyto vize zejména japonští návrháři. Na přehlídce tak nechyběl například malý černý koberec, který lze díky lehkému stočení proměnit na malou židličku.

DÁLE ČTĚTE:

Designérka Mariko Tsujimoto má ve svém portofliu již více podobných nápadů. Neméně zajímavá je myšlenka elegantních balerínek, které mají odepínací podpatek.

Nábytek navržený obdobně jako skládanky origami.

Nábytek navržený obdobně jako skládanky origami.

tohTomáš Holý