13. září 2015 7:36 Lidovky.cz > Relax > Design

Napsala životopis návrháře Saint-Laurenta, teď bude přednášet v Praze

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Britská teoretička, kritička a novinářka Alice Rawsthorn. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britská teoretička, kritička a novinářka Alice Rawsthorn. | foto: CZECHDESIGN

Během podzimu vystoupí v Praze výrazné zahraniční osobnosti spojené s designem. Na pražské UMPRUM chystají sérii přednášek otevřených pro širokou veřejnost na téma budoucnost designu. Jako první se představí 23. září Alice Rawsthorn, tedy známá autorka listu New York Times.

Do povědomí českého publika se Alice Rawsthorn dostala díky vydání českého překladu její úspěšné publikace „Zdravím, světe: Jak design vstupuje do života“ v roce 2014. Tato výrazná osobnost reflektující obor designu na světové úrovni je zároveň fejetonistkou pro uznávaný britský časopis o umění a kultuře Frieze. Fanoušci módního průmyslu jistě znají její uznávaný životopis Yvese Saint-Laurenta.

Přednáška s Alice Rawsthorn

Na pražské univerzitě vystoupí ve středu 23. září v 18:30 s přednáškou, ve které představí svůj pohled na design a budoucnost tohoto oboru. Přednáška proběhne v anglickém jazyce a je zdarma přístupná pro studenty, designéry, odborníky i zájemce z řad široké veřejnosti. Pro účast na přednášce nutná rezervace zde.

„Nejde však o jedinou zahraniční osobnost, kterou v Praze v souvislosti s designem na podzim uvítáme. V rámci přednáškového cyklu Budoucnost designu, který organizace CZECHDESIGN ve spolupráci s pražskou UMPRUM pořádá, přijedou přednášet a vést workshopy další odborníci,“ přiblížila za organizátory akce Kamila Matějková z Cezchdesignu.

Odborníci na design přednášejí v Praze:

12. 10. 2015, Andreas Wegner, expert na UX design působící v berlínském Iconmobile,

13. 10. 2015, Casper Boks, Tore Gulden a André Liem, norští odborníci na trvale udržitelný design,

11. 11. 2015, Jeremy Myerson, ředitel Helen Hamlyn Centre for Design při Royalle Collage of Art,

25. 11. 2015, Guy Julier, expert na výzkum současného designu z Victoria & Albert muzea v Londýně.

  • 0Diskuse