12. srpna 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

NEJ český studentský design? V říjnu v Kafkově domě

deFORM | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy deFORM | foto: Archiv designérů/Designblok

Kurátoři Designbloku opět vyzvali studenty, aby posílali svá portfolia a získali tak účast na největší tuzemské přehlídce designu zdarma. Z desítek přihlášených pak vybrali 7 největších talentů, jejichž práce budete moci shlédnout v Openstudiu v Kafkově domě od 7. do 13. října.


V porotě Designblok Talent Cards zasedla Eva Eisler, Jiří Pelcl, Michal Froněk, Jiří Macek, David Řezníček a Petr Volf. V porotě Designblok Fashion Talent Cards pak zasedla Liběna Rochová, Andrea Běhounková, Daniela Peštová, Saša Jány a Jana Zielinski.

 

Designblok Fashion Talent Cards:

Daria Makeeva představí svou diplomovou kolekci Nostalgia Now, inspirovanou oděvem pracujících ruských rolníků ze začátku 20.století.

Daria Makeeva

Daria Makeeva
Kateřina Plamitzerová představí svůj projekt Tradice vol.2, kolekci šesti outfitů, která vznikla jako zimní klauzurní práce.

Kateřina Plamitzerová

Kateřina Plamitzerová
Lukáš Spilka  představí kolekci Animal vs. minimal, kolekci objektů prezentovanou na lidském těle, která se snaží popírat lidský rozum a staví na nekonečné animálnosti v lidských genech.

Lukáš Spilka

Lukáš Spilka

 

ELLE Talent Card:

Společný projekt Petry Pluháčkové a Marie Petrákové. Ke své první společné kolekci říkají: “Inspirovaná je dálkami, horkým vzduchem jeruzalémské ulice i tím islandským křištálově svěžím, nejsilněji se ale odkazujeme ke svým nejbližším lidem a místům, která důvěrně známe, a emocím s nimi spojenými, protože pokud čerpáme z něčeho, k čemu máme pevné pouto, dostáváme nazpět mnohem více.”

Petra Pluháčková

Petra Pluháčková

Marie Petráková

Marie Petráková 

Designblok Talent Cards

deForm  Jakuba Pollága a Václava Mlynáře představí svou nejnovější kolekci.

deFORM

deFORM


Markéta Kratochvílová představí sérii nositelných šperků inspirovaných především sexualitou a estetikou žen, obsahující intimní unikátní umělecké artefakty.

Markéta Kratochvílová

Markéta Kratochvílová


Tadeáš Podracký předvede svoji kolekci objektů JARS. Jedná se o unikátní interiérové kusy, které budou obsahovat skleněné ryté vázy vyrobené ve spolupráci se sklárnou Moser.

Tadeáš Podracký

Tadeáš Podracký
terTereza Houdková