Středa 11. prosince 2019svátek má Dana 1 °C skoro jasno Předplatné LN
25. března 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

NEJ fotografky Prášilové: skleníky uprostřed sídliště a ping pong

Bára Prášilová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bára Prášilová | foto: Bára Prášilová

Bára Prášilová je úspěšná česká fotografka, několikanásobná držitelka ocenění Fotograf roku v rámci Czech Grand Design, její práci můžete často vidět i v souvislosti s designem - minulý rok třeba nafotila kolekci Haně Zárubové. Ve svém výběru doporučuje třeba skleníky na sídlištích a ping pong.


Nejzajímavější fotka, která mě poslední dobou zaujala? Celá série fotek od dvojice seveřanek Ritty Ikonen & Karoline Hjorth. Stařečkové oblečení do různých větviček, jehličí a mechu, se jakoby znovu vrací do země.

Projekt Eyes as Big as Plates

Projekt Eyes as Big as Plates

Jako nejlepší událost poslední doby bych vyzdvihla přehlídku Hany Zárubové v galerii Křehký v rámci Premiere Fashion Week. Jediná přehlídka, kterou jsem viděla, ale určitě nejlepší. 

Nová kolekce Hany Zárubové objektivem Báry Prášilové

Nová kolekce Hany Zárubové objektivem Báry Prášilové

Nejlepší koncert byl bez pochyby…………. Bože, nechodim!

Nejchytlavější píseň, která mi zní stále v hlavě je Woods - Bon Iver. Zpívá v ní stále dokola: I'm up in the woods, I'm down on my mind, I'm building a still to slow down the time… Úplně stačí :-)

Nejzajímavějších míst je víc, například za dnešek jsem našla skleníky na pěstováni zeleniny uprostřed panelákového sídliště na Černém mostě a rozpadlou perníkovou chaloupku v bažině na cestě do Úval.

Perníková chaloupka u Úval

Perníková chaloupka u Úval

Skleníky uprostřed sídliště

Skleníky uprostřed sídliště

Nejoriginálnější designový počin jsou pro mě šišky určené ke kobercovému bombardování na obnovu lesů. Mají tvar rakety, které se po zaboření do země a uchycení sazeničky úplně rozpadnou.

Seed Bomb

Seed Bomb

Nejlepší počtení jsem našla v biografické knize Tesla - člověk mimo čas a Mystéria Země České od Emílie Bednářové - úžasně převyprávěné dějiny Čech a Moravy.

Nejlepší umělecký počin byla minimalistická choreografie Jany Burkiewicz v rámci PFW.

Moje aktuální osobní nej je koncept inteligentního pingpongového stolu, který spolupracuje s iPhonem nebo iPadem a počítá skóre.

Pingpong s počítáním pro iPhone a iPad

Pingpong s počítáním pro iPhone a iPad

Největší zábavou je pro mě poslední dobou pingpong po obědě a všechny weby zabývající se konspiračními teoriemi.

Nejzajímavější web je divoká kuchařka, která vznikla jako diplomová práce. Dozvíte se, jak udělat třeba bonbony z rákosu nebo upéct lopuchy. (Více ZDE.)

Nejkrásnější dům je bývalá vodárenská věž v Korunovační ulici na Letné, v jejímž posledním patře je čajovna.


BÁRA PRÁŠILOVÁ

Fotografie Báry Prášilové mají jasný rukopis, za který byla už několikrát oceněna nejen v České republice. Kromě titulu Fotografka roku se zúčastnila například prestižní přehlídky Hasselblad Masters of Photography a je jednou z ambasadorek značky Quiksilver Women. Její práce má blízko k designu, kromě fotografií pro katalog letošního jarního týdne módy PFW má na svědomí třeba originální sérii pro loňskou kolekci Hany Zárubové.


terTereza Houdková
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?
OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?

Propadli jste pleťovým a tělovým olejům a hledáte inspiraci? Vyzkoušeli jsme olejíčky Frei öl®, které slibují tu nejlepší péči pro pokožku dospělých i našich nejmenších.