29. listopadu 2017 6:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Pánská móda zažívá renesanci. Přehlídka designu v Liberci ji zařadila do programu

Pánský oblek (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pánský oblek (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

LIBEREC Pánská móda bude novinkou čtvrtého ročníku prodejní přehlídky Design Days Reichenberg, kterou uspořádá na konci týdne Oblastní galerie Liberec. „Od pátku do neděle se bude v hlavních výstavních prostorech galerie prezentovat přes 50 designérů a malých lokálních studií,“ informovala za pořadatele Petra Kašková.

„Vloni návštěvníkům na akci chybělo více zboží orientovaného na pány, proto jsme letos poprvé zařadili do sortimentu také pánskou módu v podání salónu Cavalier a pánské spodní prádlo. Nebo třeba jízdní kola a nástěnné závěsy na kola,“ uvedla Kašková.

Stejně jako v předchozích letech i letos bude v nabídce dámská a dětská móda, šperky, autorské hračky, interiérový design a doplňky, hodinky, grafika, papírenské zboží, svítidla, nábytek, květiny a módní doplňky. Výběr se ale bude od předchozího ročníku odlišovat. „Jednotlivé designéry postupně obměňujeme, aby se designové dny nestaly jednotvárnými a návštěvníci se mohli pokaždé těšit na něco nového,“ řekla pořadatelka.

Třídenní Design Days Reichenberg (DDR) navazují na tradiční vánoční trhy, které galerie pořádala dlouhá léta ve své staré budově. S přesídlením do nových prostor se podle Kaškové proměnil i charakter předvánoční akce. „Jejím hlavním cílem je představit návštěvníkům širokou paletu kvalitního designu především od místních tvůrců a malých studií, s jejichž výrobky se v běžných obchodech nesetkáte,“ uvedla Kašková. Akce podle ní pro mnohé návštěvníky představuje alternativu k tradičním adventním trhům, zároveň dává i šanci začínajícím designérům prezentovat svoji tvorbu.

Součástí akce je i doprovodný program pro děti. Daniela Divišová pro ně připravila výtvarný workshop Pískovačka. „Jak už název napovídá, jedná se o pískování skla. Děti za doprovodu rodičů si mohou ozdobit sklenici či skleničku vlastním motivem a ten pak vypískovat,“ dodala Kašková. Vstup na akci je zdarma.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz