Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

OBRAZEM: Design pro děti? Tipy na vánoční dárky podruhé

Design

  6:00
Srdíčka a plyšband nejsou váš šálek čaje? Kupte dětem umělecké omalovánky nebo reedici hraček Libuše Niklové!

Jan Čapek pro Fatru foto: Michal Šeba

Ačkoliv se na děti a jejich svět nesoustředí tolik designérů, stylové, fungující a smysluplné dárky se přece jen najdou. Co se oblečení týče, cenami ověnčená Hana Zárubová před časem představila kolekci módy pro nejmenší Sunar Fashion, s originálními potisky přichází už několikátou sezónu label Little Rock Star.

Hana Zárubová

Pokud se už doma nechcete dívat na mončičáky, přijde i vám vhod reedice slavných nafukovacích hraček Libuše Niklové. S firmou Fatra na nich spolupracovala Zuzana Lednická, manželé Kozovi a Jan Čapek a výsledek se natolik povedl, že celou kolekci kritici designu nominovali na tuzemské ocenění Czech Grand Design. Nechcete nafukovací hračky v zimě? Zamiřte do světa čtyřrukého ilustrátora Tomski&Polanski. Talentované duo nechalo "ožít" postavy ze svých ilustrací, takže můžete s radostí vyměnit plyšového slona za potetovaného námořníka nebo cirkusáka. Pro starší děti nabízí Tomski&Polanski ilustrované hrací karty. A alternativou ke klasickým hračkám mohou být i z ponožek vyrobení Medobedo.

Jak přiblížit dětem (i sobě) české umění zábavnou formou? Odpověď znají Andrea Tachezy a Petra L.Staňková, které stojí za jedinečnou knihou Umělecké omalovánky 1930. Skrze 22 úkolů autorky přibližují dobovou architekturu i umění, do knihy se kreslí a stříhá a potěší také velmi příjemná cena. Skvělé knihy pro děti najdete také v sortimentu nakladatelství Baobab nebo Edition Lidu.

Tapety Lavmi. Něžné dívky Adéla a Eliška daly jméno těmto vzorům.

A pokud chcete dát dárek tak trochu dítěti a tak trochu sobě, doporučujeme tapety LAVMI, truhláře DEVOTO a kolekci nástěnných hodin designérky Lenky Súkupové z inovativního materiálu DuPont.

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...