Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Odpočívají u zavařování a ohromují je bouřky - 5 NEJ Ukolem

Design

  7:00
Zajímavé designové počiny se mnohdy rodí už na školách - jedním takovým je UKOLEM, skupina spolužaček z VŠUP. Kde hledají inspiraci a proč rády zavařují?

UKOLEM foto: UKOLEM

NEJPŘÍNOSNĚJŠÍ pro práci na společných projektech je KONFRONTACE rozdílných názorů, vyplývající z různých oborů našeho studia.

Bajky ,,Perličky moudrosti vyprávějí“ od Rudolfa SKARNITZLA a kniha ,,Na jih od hranic, na západ od slunce“ od Haruki MURAKAMIHO, jsou PŘÍBĚHY, které nás v poslední době nejvíce přitáhly. 

Haruki Murakami

 
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ AKCÍ byl letošní, jarní CODE:MODE, který nám dal impuls k založení skupiny.


NEJ práce na ODREAGOVÁNÍ je VAŘENÍ a ZAVAŘOVÁNÍ. Baví  nás hledat a nacházet věci každodenního života v jiném, uměleckém, kontextu.

UKOLEM rády zavařují

NEJINSPIRATIVNĚJŠÍ WEBY o designu, šperku a architektuře, kterými rády brouzdáme, jsou: www.remodelista.com, http://www.pleatfarm.com, www.archdaily.com, www.ted.com, www.klimt02.net 

NEJNAKLÍČENĚJŠÍ PREZENTACE našich věcí byla v MEETFACTORY, kde jsme s spolu s instalací vyrostly zas o kousek výš. 

Nejnaklíčenější instalace UKOLEM v Meetfactory

Mozartovo Requiem, šaty od Jonathana Saunderse, Studio Topotek, skupina Stomp, kniha Sto roků samoty, film Piano, práce s porcelánem a bouřky jsou jen některé z věcí, které nás NEJVÍCE OHROMUJÍ.

Bouřka, ilustrační foto

NEJZÁBAVNĚJŠÍ a někdy i NEJNÁROČNĚJŠÍ činností  je zkoumání MOŽNOSTÍ MATERIÁLŮ.

NEJVÍCE SE TĚŠÍME na náš první společný WORKSHOP, kde chceme nasbírat inspiraci a nápady do dalšího projektu, který  bychom rády představily na Desingbloku.

UKOLEM

UKOLEM je mladá kreativní skupina spolužaček s VŠUP, která se dala dohromady toto jaro. Adélu, Annu, Lenku a Petru poznáte díky dokonale promyšlené i zrealizované instalaci. Poslední dobou to byl originální látkový "mrak", poblíž kterého jste mohli najít šperky, trička nebo třeba porcelánové formy na čokoládové souffle. Po úspěchu na jarním Code:Mode a VŠUP večírku v Meetfactory se můžeme těšit na další akci UKOLEM, třeba na nadcházejícím Designbloku.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat