Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Odpočívají u zavařování a ohromují je bouřky - 5 NEJ Ukolem

Design

  7:00
Zajímavé designové počiny se mnohdy rodí už na školách - jedním takovým je UKOLEM, skupina spolužaček z VŠUP. Kde hledají inspiraci a proč rády zavařují?

UKOLEM foto: UKOLEM


NEJPŘÍNOSNĚJŠÍ pro práci na společných projektech je KONFRONTACE rozdílných názorů, vyplývající z různých oborů našeho studia.

Bajky ,,Perličky moudrosti vyprávějí“ od Rudolfa SKARNITZLA a kniha ,,Na jih od hranic, na západ od slunce“ od Haruki MURAKAMIHO, jsou PŘÍBĚHY, které nás v poslední době nejvíce přitáhly. 


Haruki Murakami

Haruki Murakami


 
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ AKCÍ byl letošní, jarní CODE:MODE, který nám dal impuls k založení skupiny.


NEJ práce na ODREAGOVÁNÍ je VAŘENÍ a ZAVAŘOVÁNÍ. Baví  nás hledat a nacházet věci každodenního života v jiném, uměleckém, kontextu.


UKOLEM rády zavařují

UKOLEM rády zavařují

NEJINSPIRATIVNĚJŠÍ WEBY o designu, šperku a architektuře, kterými rády brouzdáme, jsou: www.remodelista.com, http://www.pleatfarm.com, www.archdaily.com, www.ted.com, www.klimt02.net 

NEJNAKLÍČENĚJŠÍ PREZENTACE našich věcí byla v MEETFACTORY, kde jsme s spolu s instalací vyrostly zas o kousek výš. 


Nejnaklíčenější instalace UKOLEM v Meetfactory

Nejnaklíčenější instalace UKOLEM v Meetfactory

Mozartovo Requiem, šaty od Jonathana Saunderse, Studio Topotek, skupina Stomp, kniha Sto roků samoty, film Piano, práce s porcelánem a bouřky jsou jen některé z věcí, které nás NEJVÍCE OHROMUJÍ.


Bouřka.

Bouřka, ilustrační foto

NEJZÁBAVNĚJŠÍ a někdy i NEJNÁROČNĚJŠÍ činností  je zkoumání MOŽNOSTÍ MATERIÁLŮ.

NEJVÍCE SE TĚŠÍME na náš první společný WORKSHOP, kde chceme nasbírat inspiraci a nápady do dalšího projektu, který  bychom rády představily na Desingbloku.


UKOLEM

UKOLEM je mladá kreativní skupina spolužaček s VŠUP, která se dala dohromady toto jaro. Adélu, Annu, Lenku a Petru poznáte díky dokonale promyšlené i zrealizované instalaci. Poslední dobou to byl originální látkový "mrak", poblíž kterého jste mohli najít šperky, trička nebo třeba porcelánové formy na čokoládové souffle. Po úspěchu na jarním Code:Mode a VŠUP večírku v Meetfactory se můžeme těšit na další akci UKOLEM, třeba na nadcházejícím Designbloku.


Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat