Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Open call se hlásí, Česko hledá nejen nové designéry

Design

  6:00
PRAHA - Architektura, design či móda. Oblasti, ve kterých není talentů nikdy dost. I proto známé české instituce a organizace hledají nové, nápadité a hlavně kreativní jedince. A to nejen z řad uměleckých škol.

Vizuál letošního DesignBloku foto: DesignBlok

Vizuál Open Callu sdružení CzechDesign

Open Call vyhlásilo například sdružení CzechDesign, které dlouhodobě spolupracuje s Lidovkami. Jak již samotný název organizace napovídá, cílem bude představit co nejoriginálnější designový projekt. Do výběrového řízení se mohou přihlásit designéři, studia i školní ateliéry a studenti designu, a to do 22. června 2014. Odborná porota, ve které zasedá mimo jiné Maxim Velčovský, vybere vítěze, kterému CzechDesign věnuje výstavní prostory a částku 20 000 korun na realizace svého nápadu. Podrobnosti je možné nají zde.

Výstava na DesignBloku

Vizuál letošního DesignBloku

Vůbec poprvé v letošním roce je zaměřeno výběrové řízení na design a módu v rámci DesignBloku, takzvané Diploma Selection s mezinárodní účastí. Do 10. června se se svými projekty mohou hlásit absolventi v oboru produktového designu nebo módy v roce 2014. Z přihlášených vybere přípravný výbor Designbloku z každé země jednoho designéra a jednoho módního návrháře. Designérům bude poskytnut výstavní prostor v rámci Openstudia Designbloku. Módní návrháři získají módní přehlídku na mole kostela sv.Šimona a Judy v rámci Designblok Fashion Week. Podrobnosti najdete zde.

Vítězové budou slavnostně vyhlášeni v rámci závěrečného  gala večera Designbloku 12. října 2014 a budou mít možnost samostatné prezentace na Designbloku 2015.Mezinárodní účast si žádá i mezinárodní porotu, proto se mezi rozhodčími objeví taková jména jako Rossana Orlandi, Lina Kanafani, Francois LeBlanc či šéfredaktoři evropských mutací časopisů Elle.

Hledá se architekt

Jeden z vítězných projektů loňské soutěže diplomových prací České komory architektů

Talenty hledá již poněkolikáté i Česká komora architektů. Předmětem soutěže jsou úspěšně obhájené diplomové práce absolventů architektonických oborů na vysokých školách ve školním roce 2013/2014. Přihlásit se je možné až do 11. července. Přičemž i v tomto případě budou vítězové ohodnoceni. Celková výše odměn pro oceněné dosáhne částky 50 000 Kč. Zároveň bude udělena i Zvláštní cena Českých center. Ta vítězi soutěže poskytne týdenní rezidenční stáž v jednom z evropských Českých center. Udělena bude rovněž Zvláštní cena společnosti Cegra, která výherci poskytne licenci k užívání software ArchiCAD. Podrobnosti najdete zde.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat