Pátek 30. října 2020svátek má Tadeáš 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Open call se hlásí, Česko hledá nejen nové designéry

Vizuál letošního DesignBloku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vizuál letošního DesignBloku | foto: DesignBlok

PRAHA Architektura, design či móda. Oblasti, ve kterých není talentů nikdy dost. I proto známé české instituce a organizace hledají nové, nápadité a hlavně kreativní jedince. A to nejen z řad uměleckých škol.

Vizuál Open Callu sdružení CzechDesign

Vizuál Open Callu sdružení CzechDesign

Open Call vyhlásilo například sdružení CzechDesign, které dlouhodobě spolupracuje s Lidovkami. Jak již samotný název organizace napovídá, cílem bude představit co nejoriginálnější designový projekt. Do výběrového řízení se mohou přihlásit designéři, studia i školní ateliéry a studenti designu, a to do 22. června 2014. Odborná porota, ve které zasedá mimo jiné Maxim Velčovský, vybere vítěze, kterému CzechDesign věnuje výstavní prostory a částku 20 000 korun na realizace svého nápadu. Podrobnosti je možné nají zde.

Výstava na DesignBloku

Vizuál letošního DesignBloku

Vizuál letošního DesignBloku

Vůbec poprvé v letošním roce je zaměřeno výběrové řízení na design a módu v rámci DesignBloku, takzvané Diploma Selection s mezinárodní účastí. Do 10. června se se svými projekty mohou hlásit absolventi v oboru produktového designu nebo módy v roce 2014. Z přihlášených vybere přípravný výbor Designbloku z každé země jednoho designéra a jednoho módního návrháře. Designérům bude poskytnut výstavní prostor v rámci Openstudia Designbloku. Módní návrháři získají módní přehlídku na mole kostela sv.Šimona a Judy v rámci Designblok Fashion Week. Podrobnosti najdete zde.

Vítězové budou slavnostně vyhlášeni v rámci závěrečného  gala večera Designbloku 12. října 2014 a budou mít možnost samostatné prezentace na Designbloku 2015.Mezinárodní účast si žádá i mezinárodní porotu, proto se mezi rozhodčími objeví taková jména jako Rossana Orlandi, Lina Kanafani, Francois LeBlanc či šéfredaktoři evropských mutací časopisů Elle.

Hledá se architekt

Jeden z vítězných projektů loňské soutěže diplomových prací České komory architektů

Jeden z vítězných projektů loňské soutěže diplomových prací České komory architektů

Talenty hledá již poněkolikáté i Česká komora architektů. Předmětem soutěže jsou úspěšně obhájené diplomové práce absolventů architektonických oborů na vysokých školách ve školním roce 2013/2014. Přihlásit se je možné až do 11. července. Přičemž i v tomto případě budou vítězové ohodnoceni. Celková výše odměn pro oceněné dosáhne částky 50 000 Kč. Zároveň bude udělena i Zvláštní cena Českých center. Ta vítězi soutěže poskytne týdenní rezidenční stáž v jednom z evropských Českých center. Udělena bude rovněž Zvláštní cena společnosti Cegra, která výherci poskytne licenci k užívání software ArchiCAD. Podrobnosti najdete zde.

Tomáš  Holý

Autor

Tomáš Holýtomas.holy@lidovky.czČlánky

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Většina pacientů s covid-19 má mírný průběh nemoci. Ale co to znamená?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Při pravidelné aktualizaci počtu lidí nakažených covidem-19 ze všech stran slyšíme, že většina pacientů má mírný průběh...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!