15. prosince 2014 6:37 Lidovky.cz > Relax > Design

Ozdoby do vousů, hipsterské Vánoce fascinují svět

Tato reklama využívající hipstery jako symbol Vánoc vzbudila nejen ve Velké... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tato reklama využívající hipstery jako symbol Vánoc vzbudila nejen ve Velké... | foto: Beardbaubles.tictail.com

Nazdobená okna, balkóny, blikající okapy či celé střechy, tematicky laděné výlohy obchodů. Takto nejčastěji vypadá konvenční výsledek při vytváření vánoční výzdoby. Jenže letos berou standardní způsoby za své. Mohou za to hipsteři.

Ti totiž způsobili v Anglii nemalý rozruch. Tamní londýnská agentura je totiž využila do netradiční kampaně. Hipsterům nasadila do plnovousu miniaturní vánoční ozdobičky. Z několika takto upravených jedinců následně vytvořila pohlednice. Výsledné fotografie vzbudily nejen na ostrovech rozruch.

Tato reklama využívající hipstery jako symbol Vánoc vzbudila nejen ve Velké...

Tato reklama využívající hipstery jako symbol Vánoc vzbudila nejen ve Velké...

Zájem projevily zejména média z celého světa. Přičemž k pohledům přibyly i speciální balíčky s ozdůbkami. Zájem o ně byl obrovský.

Jenže to co agentura vytvořila záměrně jako vtip, dotáhli jiní ad absurdum. Ztřeštěného nápadu se chytla mimo jiné britská výtvarnice. Která výtvor s vousy posunula ještě dál. Katya Wildman použila několik vousáčů, kterým navěsila či zamotala do vousů kde co, aby tím vytvořila nevšední vánoční dekoraci. 

Ozdůbky do vousů bylo možné koupit samostatně ve speciálním balení.

Ozdůbky do vousů bylo možné koupit samostatně ve speciálním balení.

Hipsterům se pod bradou objevily i vánoční řetězy, šišky, jmelí i elektrické svíčky. Jednomu z nich Wildman naaranžovala dokonce ptačí hnízdo, jindy zase použila mech, jehličí i sladkosti.

tohTomáš Holý

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!