29. listopadu 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Vánoce s designem: pánská móda i dechberoucí dřevo

Přehlídka Mirky Horké v rámci MB PFW | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Přehlídka Mirky Horké v rámci MB PFW | foto: Archiv Mirky Horké

První adventní neděle se nezadržitelně blíží a společně s vánočními trhy začíná i smršť festivalů, pop-outů a akcí, které nabídnout příjemnou alternativu k vánočním nákupům v obchodních centrech.

NABITÁ SOBOTA 30.11.2013: GRACE & GLAMOUR, HOLEŠOVICE FASHION MARKET A CO DŮM DAL

Sobota bude ve znamení módy. V pražském hotel Mandarin Oriental se už počtvrté představí čeští módní návrháři v rámci akce Grace & Glamour. Tentokrát své zimní kolekce předvedou Kateřina Geislerová, Pavel Ivančic, Iveta Pecuchová, Jana Minaříková, Ivana Follová, Michal Kadaník, Lenka Kohoutová, Iva Burkertová nebo značka La Femme Mimmi. Vstupné činí 120 korun a od 11 do 20 hodin na návštěvníky čeká kromě módy i vlasové poradenství nebo měření zraku. Více informací se dozvíte ZDE.

V sobotu také začíná sedmý ročník akce s názvem Holešovice Fashion Market, na které se představí na 140 značek, včetně značek 2d3d nebo Trash Made. Vstup zdarma, bohatý doprovodný program, podrobné informace ZDE.

A pokud máte rádi bleší trhy a domácí atmosféru směnného obchodu, doporučujeme akci v kině BIO OKO Co dům dal. Od 16 do 19 hodin zde můžete vyměnit vázu za kabát, pochutnat si na domácí kuchyni a nasát pohodovou vánoční atmosféru. Více informací ZDE.

POHODOVÁ NEDĚLE 1.12.2013 

Po sobotním maratonu se můžete vydat na klidnou nedělní procházku do centra Prahy. Prostor Kurator a Bistro no.19 si pro vás přichystaly tematické adventní pop-up víkendy, v samotném Kuratoru navíc naleznete už čtvrtou tematickou zimní instalaci s čerstvými produkty z domácí i zahraniční scény. Více informací naleznete ZDE.

Logo Kuratoru

Logo Kuratoru

PONDĚLÍ 2.12.2013 A MATÉRIO MARKET

V pondělí doporučejeme výlet do Dejvic. V kavárně Kuzebauch pořádá knihovna materiálů MatériO Market dočasný obchod s produkty českých designérů. Akce trvá až do 20.12. a aktualizace naleznete ZDE.

PÁNSKÁ MÓDA I HRAVÉ ŠPERKY V ÚTERÝ 3.12.2013

Čeští módní návrháři se nazaměřují pouze na dámy. Důkazem je akce pražského butiku Czech Labels and Friends, který 26.11. zahájil dva týdny pánské módy. Na adrese Železná 12 můžete pořídit pánské kolekce značek Fiorina Fury, Leo Macenauer, Mirka Horká, Jiří Kalfar, Kralova Design, butik nabízí dokonce i pánské šperky z dílny Michala Kadaníka. V nabídce samozřejmě zůstávají i stálice české módy, třeba Zuzana Kubíčková, ODIVI nebo PBL Prague, na své si zde tedy stále přijdou i dámy. V úterý 3.12. se navíc v Czech Labels and Friends chystá speciální koktejl. Více informací naleznete ZDE.

Fanoušci současného šperku by pak měli zamířit na Pražský hrad do We exhibit galerie, kde se od sedmi hodin večer koná vernisáž české šperkařky žijící v New Yorky Radky Kovačíkové. V hlavní roli párátka, hodně nadsázky a sebeironie a připraven je happening. Více ZDE.

STŘEDA 4.12.2013 ZAČÍNÁ designSUPERMARKET

Ve středu večer začíná vernisáží největší prodejní přehlídka mladého středoevropského designu v ČR designSUPERMARKET. Kromě českých, polských, německých i slovenských designérů láká na výstavy skandinávského designu, holandského šperku, Fashion Talks Veroniky Ruppert nebo křest nových tuzemských magazínů. Podrobný program festivalu, který se letos koná v Kafkově domě, naleznete ZDE.

designSUPERMARKET

designSUPERMARKET 2012

Komornější atmosféru bude mít vernisáž prodejní výstavy Antonína Hepnara v Galerii 1 (Štěpánská 47), která se koná u příležitosti autorových 80. narozenin. Antonín Hepnar by mohl mít přezdívky "Pan Dřevo", v jeho dílně za Prahou vznikají precizní, surové, pohádkové mísy, světla nebo objekty, které učarovaly snad všem, kdo na ně kdy pohlédli. Vernisáž začíná v 18 hodin, výstava pokračuje do 27.12.2013, více informací naleznete ZDE.

ČTVRTEK 5.13.2012: NA VÁNOCE NEZAPOMÍNAJÍ ANI V BRNĚ

Na Vánoce nezapomínají ani v Brně, kreativní a akční prostor/obchod/kavárna/galerie Leporelo+ v Domě umění města Brna začíná ve čtvrtek své workshopy filcovou speciálkou se studem Morrows. Dílny jsou určené pro děti i dospělé, začínají ve dvě hodiny odpoledne a vstup je volný. Datum 12.12.2013 by si pak měli do diářů zapsat fanoušci šperku, workshop zde totiž povede designérka Lucie Houdková. Více informací naleznete ZDE.

Lucie Houdková

Lucie Houdková

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Nepořádek, drogy, prostituce. Na jihu Čech je 38 vyloučených lokalit

Ve Větřní na Českokrumlovsku je několik sociálně vyloučených lokalit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vážné sociální problémy se týkají téměř čtyř desítek míst v Jihočeském kraji. Většinou v nich žijí dlouhodobě...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...