21. prosince 2016 6:49 Lidovky.cz > Relax > Design

Pasáž České národní banky ozdobila díla umělců a designérů

Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok (uprostřed) a pražská primátorka... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok (uprostřed) a pražská primátorka... | foto: ČTK

Prostorem pro prezentaci českého designu se od pondělí stala pasáž v budově České národní banky (ČNB) vedoucí z ulice Na Příkopě. Organizátoři čerpali inspiraci v evropských metropolích.

Cílem projektu je, aby pasáž sloužila lidem nejen ke zkrácení cesty ulicemi města, ale aby byla i místem pro setkávání a inspiraci uměním, řekla na slavnostním křtu ředitelka Pasáže českého designu Štěpánka Zinkaizlová.

Prosklené vitríny a výlohy v pasáži svými výtvarnými počiny ozdobili jak zavedení, tak i začínající tvůrci a designéři, architekti, sochaři a návrháři. Návštěvníci se mohou setkat s instalací Modernisty, tvorbou platformy ArtBeees nebo díly studentů Vysoké školy uměleckoprůmyslové (UMPRUM) a dalších uměleckých škol.

„Inspirujeme se fungováním pasáží v evropských metropolích, kde pasáže dlouhodobě slouží umění a designu jako výstavní fóra, prodejní místa, jako místa pro setkávání umělců a designérů s veřejností,“ uvedla ředitelka. Pasáž českého designu je podle organizátorů prvním dlouhodobým konceptem tohoto typu v České republice. jhr mal

ČTK

Najdete na Lidovky.cz