5. května 2016 11:04, aktualizováno  14:03 Lidovky.cz > Relax > Design

Jak se změní okolí Masarykova nádraží? Podívejte se na projekt za 6,5 miliardy

Nejvýraznější stavba návrhu od architektky Zahy Hadidové. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejvýraznější stavba návrhu od architektky Zahy Hadidové. | foto: ČTK

PRAHA Investorská společnost Penta ve čtvrtek představila architektonický plán na zástavbu nevyužívaných prostorů v okolí pražského Masarykova nádraží. Mezi nádražím podél ulice na Florenci až k magistrále a dál v okolí autobusového nádraží na Florenci plánuje postavit osm budov, které označuje jako Central Business District.

Kromě administrativních prostor zde mají vzniknout také obchody a kavárny. U autobusového nádraží zvažuje společnost postavit byty.

První část pozemků, celkem 10 000 čtverečních metrů, společnost vykoupila od Českých drah letos v lednu za 235 milionů korun. Stavební práce zatím v okolí nádraží nezačaly, zatím investor spolu s Českými drahami zahájil archeologický průzkum pozemků.

Pro celý projekt společnost potřebuje 22 000 čtverečních metrů plochy. Předběžný souhlas Českých drah k prodeji zbylých pozemků získala spolu s podpisem smlouvy k prodeji první části pozemků, které jsou v sousedství ulice Na Florenci. Celé území plánuje Penta zastavět zhruba do osmi let.

Nejvýraznější stavba návrhu od architektky Zahy Hadidové.
Podoba pražské Florence se výrazně promění.

Podle informací Hospodářských novin projekt za 6,5 miliardy korun navrhla britská architektka Zaha Hadidová.

ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.