Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Plzeň chystá Dny designu. Chce se přiblížit Praze

Design

  7:00
PLZEŇ - Dny designu plánuje od příštího roku i Plzeň. V ulicích města by se měli prezentovat mladí designéři ze všech odvětví, studující i pracující. Zaměří se hlavně na bytové interiéry a doplňky, oblečení, šperky a další módní prvky, tedy vše, co se dá nazvat designem, řekla Dita Nosková, plzeňská stylistka, vizážistka a majitelka studia Design Block.

Plzeň by ráda měla podobnou akci jako je pražský Designblok foto: ČTK

Festival připraví na květen až červen 2012 spolu s Ústavem umění a designu Západočeské univerzity (UUD) a dalšími českými a zahraničními designéry.

"Chceme vybudovat tradici. Už v roce 2015, kdy se Plzeň stane Evropským hlavním městem kultury (EHMK), by to měla být významná akce. Budeme na ní spolupracovat se zahraničními organizátory, kteří už v rámci EHMK připravovali podobné akce v jiných evropských městech," uvedla Nosková.

Inspirace zahraničím
Akce se chystá na jedné z městských pěších zón. Designéři budou mít po všechny dny i večery otevřeny své ateliéry pro veřejnost. "V zahraničí, kde jsem žila, se tyto festivaly konají. V Praze existuje například Designblok. Přišlo mi líto, že není nic v Plzni, kde máme navíc UUD a hodně skvělých designérů, jako je Tomáš Blahovec a další," dodala Nosková.

Autoři: ,