8. července 2018 6:32 Lidovky.cz > Relax > Design

Podzimní týden módy se vrátí do Clam-Gallasova paláce

Zhanna Belskaya Alicia Declerck | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zhanna Belskaya Alicia Declerck | foto: alter era

PRAHA Podzimní pražský týden módy se vrátí do barokního Clam-Gallasova paláce. Od 31. srpna do 7. září představí kolekce módních návrhářů a značek na sezonu jaro/léto 2019. Sestava návrhářů zářijové edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku zahrnuje známé značky i nováčky, sdělila mluvčí přehlídky Ruth Vojtěchovská.

Své kolekce předvedou v rámci čtyř přehlídkových dní Adam Kost, Alter Era, Blažek, Denisa Nová, Dominika Kozáková, Chatty, Imreczeova, Jan Černý, Laformela, Michael Kovacik, Nehera, Pavel Brejcha, Tereza Vu, Zuzana Kubíčková a kreativní trio Lukáš Krnáč, Vivien Babicová a Kristýna Coufalová.

Kromě návrhářů a značek tvorbu opět představí studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové a nově také posluchači zlínského Ateliéru designu oděvu Univerzity Tomáše Bati. Na programu bude také přehlídka letošního vítěze talentové soutěže pro začínající návrháře Martina Kohouta. Přehlídku domácí módy obohatí studenti japonské Bunka Fashion Graduate University a výběr současné nizozemské autorské tvorby.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který patří k mezinárodní síti 50 módních platforem pod hlavičkou automobilky, se s každou edicí módního týdne posouvá na nové místo. Často jsou to lokace s módou obvykle nespojované, přehlídky v Praze se tak v minulosti konaly třeba ve skateparku, útrobách Strahovského stadionu, zásobovacích garážích obchodního domu Kotva, na Právnické fakultě UK nebo na tenisovém stadionu na Štvanici. Do barokního paláce, z něhož Praha chce mít po rekonstrukci velké kulturní centrum, se vrací podruhé. Každý týden módy podle pořadatelů navštíví kolem 10 000 lidí.

ČTK