26. listopadu 2017 6:44 Lidovky.cz > Relax > Design

Porozchodová trička. Duo Ester & Josefina přichází s originálním nápadem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Ester Geislerová - “Nepoznávám se” Josefina Bakošová  - “Je to mnou.” | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ester Geislerová - “Nepoznávám se” Josefina Bakošová - “Je to mnou.” | foto: Karolína Holubová

PRAHA Herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefina Bakošová navazují na úspěšný projekt dětských kabelek Pepieta novinkou v podobě originální kolekce triček Manifesto.

Aňa Geislerová - “Nepoznávám se.”
Veronika Jiroušková -  “ Co je ti? Nic.”

Manifesto svým názvem odkazuje k drobným manifestačním větám, které jsou notoricky známy z partnerských vztahů. “Kdysi se s jednou naší kamarádkou rozešel kluk. Napsala nám do společné konverzace věty, které jí řekl. Načež se strhla lavina podobných vět od dalších kamarádek a známých. Všechny jsme ty věty tak nějak znaly, ať už z naší, či cizí komunikace. 

Ester & Josefina

Ester Geislerová a Josefina Bakošová tvoří kreativní duo zaměřující se na módní projekty, styling a tvorbu pro děti. Interaktivní hračky v podobě originálních kabelek odstartovaly aktivní spolupráci v roce 2016 pod stejnojmenným názvem Pepieta. S přibývajícími projekty se dvojice rozhodla působit pod kombinací svých jmen, tedy Ester & Josefina.

Jsou to statementy, které jsou platné pro danou situaci. Inspirovány tímto téměř až terapeutickým sdílením jsme si s Josefinou po dvou letech napsaly jiné, nové věty, které nutně nenesou negativní konotace a zároveň odkazují k dnešní době a vztahům,” komentuje příběh triček jedna z autorek Ester Geislerová.

Kolekce se skládá z celkem šesti motivů - vět, jejichž význam funguje v dámské i pánské verzi. Trička jsou jednoduchého střihu. Dámská varianta je lehce volnější, s nápadně prodlouženým zadním dílem a ohrnutými krátkými rukávy. Pánská varianta má klasické krátké rukávy a asymetrie není tak nápadná. 

„Vše je vyrobeno z bavlněného úpletu pro maximální komfort. Přejeme si, aby se v kombinaci vtipného motivu a kvalitního materiálu lidé cítili dobře,“ doplňuje Bakošová. Všechna trička jsou dostupná v bílé, šedé a černé barvě, přičemž barva nápisu s barvou trička příjemně koresponduje. Graficky jsou ztvárněny mladým umělcem Tomášem Zahrádkou.

Lidovky.cz
  • 1Diskuse
Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na Lidovky.cz