26. listopadu 2017 6:44 Lidovky.cz > Relax > Design

Porozchodová trička. Duo Ester & Josefina přichází s originálním nápadem

Ester Geislerová - “Nepoznávám se” Josefina Bakošová  - “Je to mnou.” | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ester Geislerová - “Nepoznávám se” Josefina Bakošová - “Je to mnou.” | foto: Karolína Holubová

PRAHA Herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefina Bakošová navazují na úspěšný projekt dětských kabelek Pepieta novinkou v podobě originální kolekce triček Manifesto.

Aňa Geislerová - “Nepoznávám se.”
Veronika Jiroušková -  “ Co je ti? Nic.”

Manifesto svým názvem odkazuje k drobným manifestačním větám, které jsou notoricky známy z partnerských vztahů. “Kdysi se s jednou naší kamarádkou rozešel kluk. Napsala nám do společné konverzace věty, které jí řekl. Načež se strhla lavina podobných vět od dalších kamarádek a známých. Všechny jsme ty věty tak nějak znaly, ať už z naší, či cizí komunikace. 

Ester & Josefina

Ester Geislerová a Josefina Bakošová tvoří kreativní duo zaměřující se na módní projekty, styling a tvorbu pro děti. Interaktivní hračky v podobě originálních kabelek odstartovaly aktivní spolupráci v roce 2016 pod stejnojmenným názvem Pepieta. S přibývajícími projekty se dvojice rozhodla působit pod kombinací svých jmen, tedy Ester & Josefina.

Jsou to statementy, které jsou platné pro danou situaci. Inspirovány tímto téměř až terapeutickým sdílením jsme si s Josefinou po dvou letech napsaly jiné, nové věty, které nutně nenesou negativní konotace a zároveň odkazují k dnešní době a vztahům,” komentuje příběh triček jedna z autorek Ester Geislerová.

Kolekce se skládá z celkem šesti motivů - vět, jejichž význam funguje v dámské i pánské verzi. Trička jsou jednoduchého střihu. Dámská varianta je lehce volnější, s nápadně prodlouženým zadním dílem a ohrnutými krátkými rukávy. Pánská varianta má klasické krátké rukávy a asymetrie není tak nápadná. 

„Vše je vyrobeno z bavlněného úpletu pro maximální komfort. Přejeme si, aby se v kombinaci vtipného motivu a kvalitního materiálu lidé cítili dobře,“ doplňuje Bakošová. Všechna trička jsou dostupná v bílé, šedé a černé barvě, přičemž barva nápisu s barvou trička příjemně koresponduje. Graficky jsou ztvárněny mladým umělcem Tomášem Zahrádkou.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz