Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Design

Praha 3 představuje nový vizuální koncept. Stojí za ním dva mladí designéři

Nová vizuální identita Prahy 3 foto: Jakub Vaněk Studio

Výrazné, autentické a svébytné. Takové je nové logo a vizuální koncept městské části Praha 3. Vytvořili ho pro ni dva mladí designéři ze studia Jakuba Vaňka.
  10:41

Styl vítězného návrhu od Jakub Vaněk Studio pracuje se symbolem „trojky“ v originálním pojetí. Porotu na vítězném návrhu zaujalo promyšlené a kvalitní zpracování, které zároveň obsahuje nadhled a smysl pro humor. Návrh vzešel z otevřené dvoukolové soutěžě. 

Nová vizuální identita Prahy 3
Papírové sáčky na psí exkrementy

„Návrhů se sešlo opravdu hodně. Na vítězi jsme se nakonec shodli jednomyslně. Oslovil nás svěží a zapamatovatelný styl i možnost další práce s tím nápadem. Moc mě těší, že jeho autory jsou mladí lidé, kteří mají evidentně k naší městské části vztah,“ říká starosta Prahy 3 a jeden ze členů poroty Jiří Ptáček.

Nový jednotný vizuální styl měl za úkol nahradit stávající zastaralé logo, vnést do něj současnost a prezentovat Prahu 3 takovou, jaká opravdu je, tedy výrazná, autentická a svébytná. Bylo potřeba vytvořit komplexní systém, který sjednotí vizuální komunikaci městské části a bude snadno identifikovatelný a odlišitelný od ostatních obcí. 

Nová vizuální identita Prahy 3

„Hledali jsme silný grafický prvek, díky kterému bychom mohli prezentovat Prahu 3 jako místo setkávání. Zdůraznit jsme tedy chtěli sousedské/mezilidské vztahy. Zároveň i určitou hravost, aby logo bylo jednoduché a dál si žilo svým životem,“ říkájí designéři. Oba mají k „trojce“ kladný vztah. „Bydlíme za rohem na vinohradské dvojce, tak jsme na /II téměř denně a velice rádi,“ doplňují. 

Jakub Vaněk Studio

Designéři Jakub Vaněk, Barbora Micajová a vývojář Tomáš Frantík vytváří vizuální identity a webové prezentace pod hlavičkou Jakub Vaněk studio. Jejich cílem je spojení krásného a funkčního. Mezi jejich poslední projekty patří web pro Adama Mišíka, vizuální identita a web pro architektonické studio Seči, kulinářský projekt ZE MĚ, vizuální identita aromaterapeutky Aroma ateliér nebo přírodní kosmetiky VOONO.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat