Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona 2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Praha 3 představuje nový vizuální koncept. Stojí za ním dva mladí designéři

Nová vizuální identita Prahy 3 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová vizuální identita Prahy 3 | foto: Jakub Vaněk Studio

Výrazné, autentické a svébytné. Takové je nové logo a vizuální koncept městské části Praha 3. Vytvořili ho pro ni dva mladí designéři ze studia Jakuba Vaňka.

Styl vítězného návrhu od Jakub Vaněk Studio pracuje se symbolem „trojky“ v originálním pojetí. Porotu na vítězném návrhu zaujalo promyšlené a kvalitní zpracování, které zároveň obsahuje nadhled a smysl pro humor. Návrh vzešel z otevřené dvoukolové soutěžě. 

Nová vizuální identita Prahy 3
Papírové sáčky na psí exkrementy

„Návrhů se sešlo opravdu hodně. Na vítězi jsme se nakonec shodli jednomyslně. Oslovil nás svěží a zapamatovatelný styl i možnost další práce s tím nápadem. Moc mě těší, že jeho autory jsou mladí lidé, kteří mají evidentně k naší městské části vztah,“ říká starosta Prahy 3 a jeden ze členů poroty Jiří Ptáček.

Nový jednotný vizuální styl měl za úkol nahradit stávající zastaralé logo, vnést do něj současnost a prezentovat Prahu 3 takovou, jaká opravdu je, tedy výrazná, autentická a svébytná. Bylo potřeba vytvořit komplexní systém, který sjednotí vizuální komunikaci městské části a bude snadno identifikovatelný a odlišitelný od ostatních obcí. 

Nová vizuální identita Prahy 3

„Hledali jsme silný grafický prvek, díky kterému bychom mohli prezentovat Prahu 3 jako místo setkávání. Zdůraznit jsme tedy chtěli sousedské/mezilidské vztahy. Zároveň i určitou hravost, aby logo bylo jednoduché a dál si žilo svým životem,“ říkájí designéři. Oba mají k „trojce“ kladný vztah. „Bydlíme za rohem na vinohradské dvojce, tak jsme na /II téměř denně a velice rádi,“ doplňují. 

Jakub Vaněk Studio

Designéři Jakub Vaněk, Barbora Micajová a vývojář Tomáš Frantík vytváří vizuální identity a webové prezentace pod hlavičkou Jakub Vaněk studio. Jejich cílem je spojení krásného a funkčního. Mezi jejich poslední projekty patří web pro Adama Mišíka, vizuální identita a web pro architektonické studio Seči, kulinářský projekt ZE MĚ, vizuální identita aromaterapeutky Aroma ateliér nebo přírodní kosmetiky VOONO.

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Přivřela oči a doufala v polibek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet
TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet

Ročně je v České republice ošetřeno okolo 350 tisíc úrazů u dětí do 14 let. Mnohé z nich si do života odnášejí trvalé následky. Naučte své děti, jak nebezpečí předcházet.