17. srpna 2016 7:10 Lidovky.cz > Relax > Design

Pražský týden módy ozdobí nejslavnější model z Čech a Slovenska

Slovenský model Filip Hrivňák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovenský model Filip Hrivňák | foto: MBPFW

Podzimní edici pražského týdne módy ozdobí svojí účastí nejúspěšnější slovenský model Filip Hrivňák. Muž, který se jako jediný Slovák či Čech dostal na titulní stranu věhlasného módního magazínu Vogue, předvede v Praze v prvním zářijovém týdnu modely z kolekcí předních tuzemských návrhářů pro nadcházející sezonu jaro/léto 2017.

„Tuto sezonu šel přehlídky nejzvučnějších módních domů a značek - Givenchy, Emporio Armani, Giorgio Armani, Philipp Plein, Dolce & Gabbana či Dsquared2,“ řekla za pořadatele módního týdne Mercedes-Benz Prague Fashion Week Ruth Vojtěchovská.

Filip Hrivňák, dvaadvacetiletý bývalý hokejista, patří od ledna 2015 mezi top 50 mužských modelů světa a jeho snímky jsou na stránkách magazínů GQ, Vogue, L’Officiel. Nyní se stane jednou z atrakcí závěrečného přehlídkového dne pražského týdne módy, uvedla Vojtěchovská, podle níž v Česku tak úspěšný mužský model není. V časopise W Magazine se objevil po boku slavné modelky Kate Moss před objektivem renomované fotografického dua Mert Alas a Marcus Piggott.

Podzimní pražský týden módy se odehraje v garážích obchodního domu Kotva, výrazné, i když rozporuplně vnímané stavbě ve stylu brutalismu. Mercedes Benz Prague Fashion week se tak mezi 1. a 7. září vrátí opět do centra Prahy.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který patří k mezinárodní síti 50 módních platforem pod hlavičkou automobilky, nabídne kromě 11 přehlídkových bloků další módní akce. Na přehlídkách se představí dvacítka osobností a značek domácí módy. Potvrzena jsou známá jména české módní tvorby jako Martina Špetlová, Jakub Polanka, Klára Nademlýnská či Monika Drápalová.

ČTK