Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pražský týden módy ozdobí nejslavnější model z Čech a Slovenska

Design

  7:10
Podzimní edici pražského týdne módy ozdobí svojí účastí nejúspěšnější slovenský model Filip Hrivňák. Muž, který se jako jediný Slovák či Čech dostal na titulní stranu věhlasného módního magazínu Vogue, předvede v Praze v prvním zářijovém týdnu modely z kolekcí předních tuzemských návrhářů pro nadcházející sezonu jaro/léto 2017.

Slovenský model Filip Hrivňák foto: MBPFW

„Tuto sezonu šel přehlídky nejzvučnějších módních domů a značek - Givenchy, Emporio Armani, Giorgio Armani, Philipp Plein, Dolce & Gabbana či Dsquared2,“ řekla za pořadatele módního týdne Mercedes-Benz Prague Fashion Week Ruth Vojtěchovská.

Filip Hrivňák, dvaadvacetiletý bývalý hokejista, patří od ledna 2015 mezi top 50 mužských modelů světa a jeho snímky jsou na stránkách magazínů GQ, Vogue, L’Officiel. Nyní se stane jednou z atrakcí závěrečného přehlídkového dne pražského týdne módy, uvedla Vojtěchovská, podle níž v Česku tak úspěšný mužský model není. V časopise W Magazine se objevil po boku slavné modelky Kate Moss před objektivem renomované fotografického dua Mert Alas a Marcus Piggott.

Podzimní pražský týden módy se odehraje v garážích obchodního domu Kotva, výrazné, i když rozporuplně vnímané stavbě ve stylu brutalismu. Mercedes Benz Prague Fashion week se tak mezi 1. a 7. září vrátí opět do centra Prahy.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který patří k mezinárodní síti 50 módních platforem pod hlavičkou automobilky, nabídne kromě 11 přehlídkových bloků další módní akce. Na přehlídkách se představí dvacítka osobností a značek domácí módy. Potvrzena jsou známá jména české módní tvorby jako Martina Špetlová, Jakub Polanka, Klára Nademlýnská či Monika Drápalová.

Autor:

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

Sdílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat