3. května 2017 6:57 Lidovky.cz > Relax > Design

Hala Bala Design proběhne ve vysočanské industriální hale C

Hala Bala Design proběhne ve vysočanské industriální hale C | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hala Bala Design proběhne ve vysočanské industriální hale C | foto: hala bala design

Unikátní industriální prostor Hala C – Balabenka v devátém pražském obvodu pořádá od 10. do 11. června další zajímavou akci pro veřejnost. Po úspěšném veletrhu Fler Offline s účastí více než 120 tvůrců s handmade produkty z oblasti šperkařiny, designu, návrhářství, keramiky či tesařiny budou návštěvníci moci v nově zrekonstruované a prostorné hale navštívit 1. ročník prodejního festivalu s názvem Hala Bala Design.

Premiérový festival je věnován designovým produktům a otevřen bude po oba dva dny od 10 do 19 hodin. Návštěvníci budou moci prohlížet a nakupovat ve dvou patrech na ploše téměř 2500 m2. Prostor pojme více než tisícovku hostů a má nezanedbatelnou výhodu i v dostatku parkovacích míst před objektem.

Hala C Balabenka je bývalý průmyslový objekt, který pochází z druhé poloviny 20. století. Zajímavostí na budově C je fakt, že se původně jednalo o jednopodlažní částečně podsklepenou budovu, která sloužila jako pneumatická zkušebna s jeřábovou drahou.

Růst objektu C byl vyvolán původní snahou o rozšíření kapacity kancelářských prostor a především pak rozšíření kapacity parkovacích stání pro celý areál Balabenka Point.

Kompletní oživení areálu provedli architekti ze studia Jiran/Kohout, kteří se rozštěpili na dva ateliéry - UNIT architekti a Jiran&partner. Tento ateliér stojí také za rekonstrukcí a nástavbou administrativní budovy A. Na jejich práci v hale C navázalo studio Headhand, které řešilo design budovy.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz