14. června 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Princ Lobkowicz: Postavím dvě vesnice

Jiří Jan Lobkowicz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Jan Lobkowicz | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

MĚLNÍK Chci udělat něco unikátního, říká princ Jiří Jan Lobkowicz, který je nejen majitelem mělnického zámku a bývalým úspěšným investičním bankéřem, ale dnes je také developerem.

LN Namísto bankovnictví jste se vrhl do developerských projektů. Chystáte výstavbu u Mělníka. Co všechno tam plánujete?
Je to největší developerský projekt, který se momentálně v této zemi chystá. Bude to rezidenční resort, jak si ho můžeme představit z jiných zemí. Chci zde postavit resort, kde bude i golfové hřiště, pólo, přístav, country klub, domy. V zámku Hořín bude pětihvězdičkový hotel, wellness spa, golfový hotel, budou tam dvě obce. Všemu budou dominovat velké plochy a velké elegantní domy. Chci udělat něco unikátního, co tu dosud neexistuje.
Rezidenční rezort u Mělníka

LN O jak velký projekt se konkrétně jedná a o jak velkou investici?
Resort bude mít 263 hektarů, bude tam stát 850 domů a poskytne

Šlechtic developer

Jiří Jan Lobkowicz (55) Potomek šlechtického rodu se narodil ve Švýcarsku, vystudoval ekonomii a finance. Později působil jako investiční bankéř. Po sametové revoluci se rodina vrátila na rodinný zámek do Mělníka. Na začátku 90. let působil jako poradce ministra hospodářství a privatizace. Do roku 2004 byl společníkem ve společnosti Euroenergy. Mezi jeho další podnikatelské aktivity patří cestovní ruch, vinařství, lesní hospodářství a zemědělství. Hovoří anglicky, německy, francouzsky, italsky a také výborně česky.

místo na bydlení pro dva tisíce lidí. Celková suma se pohybuje okolo 300 milionů eur (zhruba 7,5 miliardy korun).

LN Jak to budete financovat? Hledáte investory?
Jako s každým developerským projektem se musíte zeptat, jestli si půjčit od banky, jestli vložíte vlastní kapitál, anebo jestli budete hledat investora. Royal Mělník Park se bude financovat z různých zdrojů, a proto současně vyjednáme s bankami a s potenciálními finančními a strategickými investory. Důležité pro mě je najít vhodného partnera, který sdílí nejenom moje vize a můj sen, ale také je připraven se dlouhodobě ztotožnit s mými byznysplány a projekcemi návratnosti projektu.

Rezidenční rezort u Mělníka.

LN Přípravy jsou tedy jak daleko?
Už teď je hotová celá technicko-ekonomická studie, stejně tak projektový plán a nyní se jde do fáze realizace. Pracovali jsme na tom pět let.

LN Stavět začnete tedy letos?
Ještě ne. Letos začínáme získávat stavební povolení. Pak nejprve začneme s částí u budoucího hotelu a postavíme golfové hřiště.

LN A kolik bude vůbec stát dům v takovém resortu?
To je velmi různé. Máme tam diamantovou vilu, která bude stát asi 60 milionů korun, ale ta má 800 metrů čtverečních, jeden hektar pozemku a samostatný rybník. Ale budou tam i byty, které mají 75 metrů, to znamená, že tam mohou žít všechny skupiny lidí. Navíc tam vedle bydlení bude i spousta jiných možností vyžití. Například tam budou i stáje pro koně. Jsem přesvědčený, že to je způsob bydlení, který lidé hledají.

Rezidenční rezort u Mělníka

LN Když tak vzniknou dvě nové vesnice, jak se budou vůbec jmenovat?
Royal Mělník Park projekt rozšíří dvě stávající vesnice Hořín a Býkev, které se spojí golfovým hřištěm.

Najdete na Lidovky.cz