9. září 2015 7:36 Lidovky.cz > Relax > Design

Pryč se segwayi, Japonci navrhli futuristický skateboard

WalkCar začíná s prodejem prostřednictvím crowdfundingového serveru Kickstarter... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy WalkCar začíná s prodejem prostřednictvím crowdfundingového serveru Kickstarter... | foto: cocoamotors.com

WalkCar je minimalistický skateborad, který vymysleli v Japonsku. Kromě malých rozměrů je jeho výhodou pohon na baterky. Tamní inženýři navrhli nové zařízení, které by mělo usnadnit cestování. WalkCar přitom nezabere mnoho místa, je totiž ve srovnání se segwayi téměř nenápadný.

Zařízení je kompletně napájené na baterky a co do prostoru je tak akorát pro chodidla. Velikostí je totiž WalkCar srovnatelný s průměrným laptopem. Díky tomu má i minimální váhu. Naopak uživatelé se nemusí obávat, že by je jezdítko neuneslo.

Zařízení vyrobené z hliníku má nosnost 120 kilogramů. Ani rychlost není zanedbatelná, průměrná rychlost jízdy se totiž pohybuje kolem deseti kilometrů za hodinu. Rychlé je poměrně i napájení, které zabere na plný provoz zhruba tři hodiny.

„Co kdybychom mohli naši dopravu řešit díky batohu? Znamenalo by to, že náš dopravní prostředek bychom měli vždycky s sebou? To byly otázky, které jsme si položili s kamarádem, než sem vymyslel první Walkcar,“ řekl agentuře Reuters designér Kuniako Saito, který je vystudovaný inženýr se specializací na elektrické motorové systémy aut.

WalkCar začíná s prodejem prostřednictvím crowdfundingového serveru Kickstarter tento podzim. Futuristický skateboard by se měl prodávat za zhruba 800 dolarů, tedy asi 19 tisíc korun. K dodání by byl během jara příštího roku.

tohTomáš Holý

Najdete na Lidovky.cz