Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid -1 °C zataženo Předplatné LN
31. prosince 2017 6:29 Lidovky.cz > Relax > Design

S přáteli či na samotě. Jak slaví poslední den roku čeští designéři?

Helena Krásová, zakladatelka značky KRAS | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Helena Krásová, zakladatelka značky KRAS | foto: Vratko Barcík

Konec roku se blíží, většina lidí bilancuje a přemýšlí, co se jim za uplynulý rok povedlo či ně. Někdo tráví poslední den v roce na samotě, někdo ve víru oslav. Zajímá vás jak tráví Silvestr úspěšní čeští designéři? Server Lidovky.cz oslovil několik mladých talentů.

Kristýna Malovaná

Na Silvestr ráda mizím z Prahy, protože jinak hrozí potkávání jen dost opilých turistů, nebo cíleně opilých lidí, což mi na Silvestru vadí. Letos jedu na samotu do lesa, kde rozhodně nebudu o samotě. 

Kristýna Malovaná

Trávím ten den skoro jako jakýkoliv jiný den, kdy můžu být v přírodě - takž si dám celodenní procházkou a večer s přáteli. Silvestr je pro mě spíš zvláštní o půlnoci, kdy je cítit ve vzduchu, že pro hodně lidí něco končí a začíná zároveň. Baví mě pozorovat to napětí... Pro mě to ale není moment rychlé rekapitulace těsně před půlnocí, o tu se snažím každý den, až z toho někdy nemůžu spát. 

Janja Prokic

Silvestr je pro mě hlavní svátek, protože jsme pravoslavní. Tenhle rok slavím Silvestr na horách s přítelem, bude to asi velmi klidná oslava s dobrým jídlem a dobrým vínem.

Eliška Lhotská

Silvestra většinou slavím u svého otce na severu. Do půlnoci každý pracuje na nějaké rozdělané práci, čte si, maluje, nebo máme větší návštěvu a uvaříme si něco svátečního. 

Eliška Lhotská

Jí se dobré jídlo a pije dobré pití, každý uvaří něco, co mu chutná, Po půlnoci se diskutuje a pije, pouští se dobrá muzika nebo ta nejhorší. 

Anna Steinerová

Většinou doma s rodinou a je to pro nás spíše běžný den i večer, několikrát jsme půlnoc prospali, a když nás vzbudí ohňostroj, koukáme a říkáme si: „Co ty chudáci zvířata.“ Vlastně tenhle svátek plánované zábavy nemám moc ráda. Navíc jsem na konci roku už dost unavená ze všech těch spontánních zábav, tak možná i proto takto. 

Martin Jakobsen

V naší rodině je tradicí slavit Velikonocc a Vánoce, kdy se společně sejdeme v širším rodinném kruhu (rodiče, sourozenci, bratranci, tety a tak dále), ale slavení Silvestra je pro nás individuální záležitost. Dnes již Silvestra neslavím. 

Martin Jakobsen

Televizi doma nemáme, takže zábava tohoto typu mě zcela míjí, a protože cestuji během celého roku, nemám potřebu cestovat za silvestrovskou zábavou. Ideální Silvestr si představuju někde na chatě v horách, kde místo petard slyším praskání ohně v krbu a mám chvíli na zamyšlení se v tichosti, třeba se sklenicí dobrého vína.

Helena Krásová

Letos budu Silvestra slavit s přáteli na chalupě u Tanvaldu. Po letech se tak budu mimo Prahu, kde jsem trávila všechny Silvestry v uplynulých letech.

Alena Pecháčková

Autor

Alena Pecháčkováalena.pechackova@lidovky.czČlánky
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...