Středa 22. ledna 2020svátek má Slavomír 1 °C oblačno Předplatné LN
16. března 2018 6:01 Lidovky.cz > Relax > Design

Grand designérka Drápalová spolupracuje se značkou Pietro Filipi

Grand Designérem roku 2013 je módní návrhářka Monika Drápalová  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Grand Designérem roku 2013 je módní návrhářka Monika Drápalová |

Držitelka ceny Grand designér roku Monika Drápalová začala spolupracovat s českou oděvní značkou Pietro Filipi. Její modely budou součástí už přicházející jarní kolekce.

Společnost Pietro Filipi pracuje se známými českými návrháři dlouhodobě, v minulosti to byli třeba Jakub Polanka, Hana Zárubová, značka Chatty nebo Pavel Ivančic, který nyní z vedení designérského týmu odešel. 

Česká oděvní značka vznikla v roce 1993, po čtvrtstoletí existence loni koncem roku její zakladatel Petr Hendrych prodal 80 procent firmy společnosti C2H českého investora Michala Mičky. Firma má v současné době prodejní místa na více než 20 místech v Česku a také na Slovensku, v Bělorusku, Kazachstánu, Litvě, Lotyšsku, Rusku a na Ukrajině.

Drápalová se přidává k dalším známým tvářím tuzemské módy, které pro značku pracují. Patří k nim aktuálně třeba Ivana Mentlová nebo Martha Bryxi. „Jsme asi jediná česká značka na trhu, která má takto silný a rozsáhlý interní tým. Díky tomu je naše produkce nejen česká, ale opravdu původní, originální a nadčasová,“ říká k tomu Mička, který se stal výkonným ředitelem Pietro Filipi. Ve firmě zůstal i její zakladatel Hendrych.

Monika Drápalová získala v roce 2014 ocenění Czech Grand Design, prestižní tuzemskou cenu pro návrháře a designéry. Pro Pietro Filipi navrhuje část dámské kolekce. Vystudovala pražskou UMPRUM, ale studovala také alternativní divadlo na DAMU. Je nejen módní návrhářkou, ale také například navrhovala kostýmy pro film Amerika. Koncem 90. let měla svůj první pražský butik, záhy se ale uplatnila také ve Francii. 

Svou tvorbu pravidelně prezentovala v showroomech či na přehlídkách v Paříži, New Yorku či Šanghaji nebo také na pražském fashion weeku. Ivana Mentlová navrhuje pro Pietro Filipi prémiovou řadu Silverline, kterou tvoří již čtyři roky. Byla za ni nominována na ceny Czech Grand Design. Na české scéně je známá pod svojí značkou IAM. Stálicí v designérském týmu je Martha Bryxi, která pracuje pro módní dům přes 20 let. Pracovní zkušenosti získala i na stáži v pařížském divadle Comédie Francaise, byla několikrát nominována na cenu Czech Grand Design.

Na pánské kolekci pracuje Filip Hieke, také absolvent UMPRUM. Hiekeho tvorba je mnohotvárná a vyznačuje se grafickým přístupem s čistými detaily. Věnuje se mimo jiné produktovému designu a ilustracím. Právě pánská linie projde podle ředitele firmy největší změnou. „Od letošní podzimní kolekce se zaměříme na ještě lepší materiály a zpracování. Navíc nabídneme pánské doplňky jako tašky či boty srovnatelné s luxusními značkami, ale za dostupné peníze,“ uvedl Mička.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...