10. května 2016 7:18 Lidovky.cz > Relax > Design

Sexy denim, takto kouzlí s džínovinou Češky

Ukázka z přehlídky Chatty na nadcházející podzim a zimu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ukázka z přehlídky Chatty na nadcházející podzim a zimu. | foto: archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Asi nikdo neumí pracovat s denimem tak jako návrhářské duo Chatty. Džínovině dávají ve svých kolekcích další rozměr. Návrhářky svůj um potvrdily na uplynulém pražském fashion weeku. Jejich kolekca patřila mezi to nejlepší, co bylo možné na tuzemské fashion scéně vidět.

Jak designérky prozradily, inspiraci hledaly s odkazem na dělnickou třídu z počátků minulého století, kolekcí na příští podzim a zimu se pak prolínala oversize fazona.

„Pracovaly jsme například s kontrasty barev i materiálů, denim jsme použily v raw, šedé a opírané variantě a zkombinovaly i s kožešinami, čímž jsme mu nabídly šanci dokázat, že má své místo i v zimním šatníku,“ říká Radka Sirková, která společně s Annou Tuškovou tvoří formaci Chatty.

Ukázka z přehlídky Chatty na nadcházející podzim a zimu.
Ukázka z přehlídky Chatty na nadcházející podzim a zimu.

Vedle toho se designérky nechaly unést atmosférou a jedinečností tanečního stylu subkultury Northern Soul. „Z Northern Soul jsme chtěly do kolekce vtisknout energii a entuziasmus, který je tanečníkům tohoto unikátního stylu vlastní,“ dodala.

Značku Chatty založily designérky již v roce 2005. Ve svých kolekcích dávají důraz právě na denim. Zpracování džínoviny živí návrhářky i v zakázkové tvorbě. Kromě Česka se v minulosti prezentovaly rovněž i v Německu.

tohTomáš Holý

Najdete na Lidovky.cz