Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slovenka vymyslela kabelku, která zahřeje ruce a nabije telefon

Slovensko

  6:49
Na českém a slovenském trhu se loni na podzim objevila dámská kabelka Ladybag, která má v přední kapse ohřívací těleso. Díky němu si majitelka může v zimě ohřívat až dvě a půl hodiny ruce, případně může kapsu odepnout tak, že si ji dá částečně pod sebe a nahřeje si hýždě a bedra. V kabelce lze nabít i mobil či tablet. Myšlenka napadla Slovenku Andreu Pisarčíkovou a na kabelku už má patent, řekla na veletrzích módy Styl a Kabo.

Multifunkční vyhřívané kabelky Ladybag. foto: ČTK

Baterii v kabelce lze nabíjet běžnou nabíječkou z elektrické sítě. Teplotu vyhřívání si žena může sama regulovat. „Kapsa s ohřívacím systémem je zároveň odizolovaná od vnitřku kabelky,“ vysvětlila princip Pisarčíková.

Jelikož je na trhu teprve krátce, prodávají se čtyři základní modely, a to od 169 do 245 eur (4640 až 6730 Kč). Nápad vyrobit kabelku, která ženu může zahřát, přišel ve chvíli, kdy si Pisarčíková uvědomila, že by se jí hodilo zařízení, které ji při práci ohřeje prokřehlé ruce. „Na sport existuje různé oblečení, které zahřívá. Jako podniková právnička chodím každý den elegantně oblečená, tak jsem hledala také něco elegantního. Od nápadu k hotovému výrobku uběhl rok,“ řekla.

Kabelce věnovala téměř veškerý volný čas

Hledala v Česku a na Slovensku výrobce, avšak nikdo s ní nechtěl spolupracovat na vývoji. Odjela proto na výstavu do Číny, kde sehnala výrobce i designéry. „Vyvinula jsem to původně jen pro sebe, ale kamarádky mi řekly, ať s tím jdu na trh. Ohlas nás potěšil,“ uvedla Pisarčíková.

O kabelku se začaly zajímat nejen ženy, ale i muži, jejichž partnerky si stěžují, že je jim často zima. Pisarčíková uvedla, že podle jedné ze studií, mají ženy ruce až o tři stupně chladnější než muži. Tříčlenný tým nyní řeší z 90 procent marketing a otázku uchycení se na trhu. Zatím je kabelky možné koupit pouze přes e-shop. „Snažíme se je dostat do kamenných obchodů, ale zatím je vše ve stadiu vyjednávání. Stejně tak bychom se rádi dostali i na zahraniční trhy, to je však dlouhodobější proces,“ řekla Pisarčíková.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!