28. července 2019 5:58 Lidovky.cz > Relax > Design

Slow fashion a ochrana zvířat. Česká značka chce přispět novou kolekcí k ochraně planety

Triko Apes tee | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Triko Apes tee | foto: My Dear Clothing

Originální česká streetwearová značka My Dear Clothing přichází s novinkami pro letošní léto. Ústředním motivem limitované kolekce Summer 19, která se snaží bojovat proti fast fashion, je nynější neutěšená situace na naší planetě.

V nové kolekci proto najdete i triko Apes tee, z jehož prodeje půjde část peněz na ochranu země a zvířat. 

Nová kolekce bude obsahovat celkem 11 produktů v limitovaném počtu maximálně 40 kusů od každého designu. Najdete zde nové střihy Henley triček s krátkými i dlouhým rukávem, lněné košile, plavky, šortky, ručníky, klíčenky, weekender tašky i denimové čepice. Jedinou výjimku pak bude představovat triko Apes tee, které bude dostupné ve více kusech. U tohoto produktu půjde z každého prodaného kousku 200 korun na nadaci zaměřující se na ochranu země nebo zvířat. O tom, která nadace to bude, rozhodne hlasování na Instagramu značky.

Slow fashion a ochrana zvířat. Česká značka chce přispět novou kolekcí k...
Originální česká streetwearová značka My Dear Clothing přichází s novinkami pro...

„Všechny produkty z nové kolekce jsou vyráběné výhradně v Čechách a na Slovensku. Tisk jsme řešili barvami s certifikátem GOTS. Při výrobě této kolekce jsme se navíc snažili být co nejvíce eco-friendly a u toho chceme do budoucna určitě zůstat,“ popisuje návrhář Zbyněk Štandera.

Lidovky.cz

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.