Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šperky, které oslavují výjimečné ženy. Taková je nová kolekce Queens od české designérky

Design

  6:00
Perla je královnou drahokamů a drahokam královen. Nová kolekce Queens od české šperkařky Daniely Komatović vzdává hold statečným ženám, které výrazně ovlivnily světové dějiny.

Spojitost mezi krásou, něžností, sílou, odhodláním a statečností inspirovala autorku k vytvoření unikátní kolekce pro opravdové královny. foto: Archiv Daniely Komatović

Inovátorkám, které brilantně obstály v pozicích do té doby patřící spíše mužům, a přesto nepopřely svou ženskost. Tyto vizionářky a především realizátorky svých ideí byly také známi pro svou náklonnost k unikátním luxusním šperkům s nadčasových perel. Spojitost mezi krásou, něžností, sílou, odhodláním a statečností inspirovala autorku k vytvoření unikátní kolekce pro opravdové královny. 

Šperky z královské kolekce se honosí jako je třeba Ekatarina, Elizabeth, Coco...
Šperky z královské kolekce se honosí jako je třeba Ekatarina, Elizabeth, Coco...

„O historii se zajímám odjakživa a ženy, o kterých je zmínka, mě tentokrát dokonce inspirovaly k vytvoření kolekce šperků ze zlata, sladkovodních i tahitských perel a diamantů. Prostřednictvím originálních klenotů jsem chtěla oživit význam a především nadčasovost těchto hrdinek. Všechny předběhly svou dobu a častokrát pro svou vizi musely obětovat svůj vlastní osobní život,“ říká designérka. 

A dodává: „Tím bych také chtěla poukázat na nelehký úděl dnešních moderních žen a matek, mezi které sama patřím, a které dnes ve většině případů zastávají pozice dříve patřícím mužům, a přesto nebyly ochotny vzdát se pro svou profesi své přirozené funkce v reprodukčním systému.“

Šperky z královské kolekce se honosí jmény jako třeba Ekatarina, Elizabeth, Coco nebo Cleopatra. „Opět se jedná o dost dominantní kusy a tak doufám, že v ženách, které budou zdobit, probudí nejen patřičnou inspiraci, ale i hrdost a seběvědomí, kterými oplívaly jejich statečné předchůdkyně.“ říká Komatović. 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!