Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Studio Zorya končí. Designéři se chtějí věnovat jiným projektům

Design

  15:16
Jejich práce je známa po celém světě, získali za ni mnoho prestižních cen. I přes to všechno ve čtvrtek zveřejnili designéři Danie Pošta a Zdeněk Vacek na svém facebookovém profilu, že studio Zorya končí.

Jako moderní interpretace tereziánského křišťálového lustru vzniká v Praze objekt, který metodou řízeného růstu krystalů vyrábí šperkařské studio Zorya. Osmnáctiramenný lustr vytvářejí šperkaři Zdeněk Vacek a Daniel Pošta metodou, kterou uplatňují při výrobě svých originálních šperků. foto: Zorya

„Avantgardní klenotnictví a designérské studio Zorya jsme založili po dlouholetém osobním vztahu i profesní spolupráci. Chtěli jsme naplnit své sny a vize o tom, jak má vypadat současná šperkařská značka, v níž se experiment prolíná s technologickými a tvůrčími postupy, které tradiční zlatničina nezná. Díky Zorye jsme poznali nesčetně zajímavých lidí a podařilo se nám překročit hranice do dalších kreativních oborů. Je těžké toto všechno opouštět, ale oba jsme se shodli, že k dalšímu osobnímu rozvoji potřebujeme nové impulzy. Po dlouhých úvahách jsme se proto rozhodli každý vydat vlastní cestou. Loučíme se také s naším vzácným týmem, který nás na naší cestě doprovázel,“ napsali designéři na Facebook. 

Zorya brož pro Madeleine Albrightovou
Zdeněk Vacek (vlevo) a Daniel Pošta

Ohlášené zavření studia je pro svět českého designu velkým překvapením. Se svou první kolekcí Virus získalo studio Zorya titul Grand Designér roku a Designér šperku roku v anketě Czech Grand Design 2011. Díla Vacka a Pošty se prodávalo nejen v Praze, ale i v řadě míst Evropy, Ameriky či na Maledivách. 

Liběna Rochová, Jana Zielinski, Edita Gruberová, Madeleine Albrightová, Patti Smithová, zpěvačka PJ Harvey či herečka Julianne Mooreová. Všechny tyto ženy spojuje právě to, že nosily šperky z pražské dílny. 

„Zažehli jsme hvězdu, nejjasnější na noční obloze, a v našich srdcích bude pulzovat navždy. Jsme hrdí na to, že její záře se stala i vaší součástí. Chceme tímto vyjádřit svůj upřímný vděk vám všem, kteří jste nás podporovali na naší cestě. Pevně věříme, že se s vámi budeme setkávat i nadále při dalších příležitostech a projektech,“ rozloučili se designéři na sociální síti. 

Letenský showroom značky bude otevřen do konce roku 2019 a do konce roku také trvá možnost pořídit si některý ze šperků studia. 

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Advantage Consulting, s.r.o.
MANAŽER KVALITY - AUTOMOTIVE (50-70.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 50 000 - 70 000 Kč

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat