Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona -1 °C oblačno Předplatné LN
16. srpna 2019 15:16 Lidovky.cz > Relax > Design

Studio Zorya končí. Designéři se chtějí věnovat jiným projektům

Jako moderní interpretace tereziánského křišťálového lustru vzniká v Praze... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jako moderní interpretace tereziánského křišťálového lustru vzniká v Praze... | foto: Zorya

Jejich práce je známa po celém světě, získali za ni mnoho prestižních cen. I přes to všechno ve čtvrtek zveřejnili designéři Danie Pošta a Zdeněk Vacek na svém facebookovém profilu, že studio Zorya končí.

„Avantgardní klenotnictví a designérské studio Zorya jsme založili po dlouholetém osobním vztahu i profesní spolupráci. Chtěli jsme naplnit své sny a vize o tom, jak má vypadat současná šperkařská značka, v níž se experiment prolíná s technologickými a tvůrčími postupy, které tradiční zlatničina nezná. Díky Zorye jsme poznali nesčetně zajímavých lidí a podařilo se nám překročit hranice do dalších kreativních oborů. Je těžké toto všechno opouštět, ale oba jsme se shodli, že k dalšímu osobnímu rozvoji potřebujeme nové impulzy. Po dlouhých úvahách jsme se proto rozhodli každý vydat vlastní cestou. Loučíme se také s naším vzácným týmem, který nás na naší cestě doprovázel,“ napsali designéři na Facebook. 

Zorya brož pro Madeleine Albrightovou
Zdeněk Vacek (vlevo) a Daniel Pošta

Ohlášené zavření studia je pro svět českého designu velkým překvapením. Se svou první kolekcí Virus získalo studio Zorya titul Grand Designér roku a Designér šperku roku v anketě Czech Grand Design 2011. Díla Vacka a Pošty se prodávalo nejen v Praze, ale i v řadě míst Evropy, Ameriky či na Maledivách. 

Liběna Rochová, Jana Zielinski, Edita Gruberová, Madeleine Albrightová, Patti Smithová, zpěvačka PJ Harvey či herečka Julianne Mooreová. Všechny tyto ženy spojuje právě to, že nosily šperky z pražské dílny. 

„Zažehli jsme hvězdu, nejjasnější na noční obloze, a v našich srdcích bude pulzovat navždy. Jsme hrdí na to, že její záře se stala i vaší součástí. Chceme tímto vyjádřit svůj upřímný vděk vám všem, kteří jste nás podporovali na naší cestě. Pevně věříme, že se s vámi budeme setkávat i nadále při dalších příležitostech a projektech,“ rozloučili se designéři na sociální síti. 

Letenský showroom značky bude otevřen do konce roku 2019 a do konce roku také trvá možnost pořídit si některý ze šperků studia. 

apeAlena Pecháčková
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

S. Trolljegeren [eu] 20:57 21.8.2019

Advantage Consulting, s.r.o.
Project manager

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 55 000 - 80 000 Kč