12. května 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Design

OBRAZEM: Cyklostezky, parky a veřejné prostory snů

Park Centenary, M. Caffarena/V. Cobos/G. Alcaraz/G. Delgado, Punta San García, Algeciras, Španělsko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Park Centenary, M. Caffarena/V. Cobos/G. Alcaraz/G. Delgado, Punta San García, Algeciras, Španělsko | foto: Taschen, Jesus Granada/BisimagesiDNES.tv

Přinášíme vám další exkluzivní náhled do zbrusu nové knihy Taschen, tentokrát na architekty tolik diskutované téma Landscape Architecture.


Stavbou výborného domu nic nekončí, ba naopak. Ve světě vzniká mnoho architektonických skvostů, ale bohužel ne vždy se povede i jejich zasazení do bezprostředního okolí. A fakt, že park či cyklostezka jsou pro město stejně důležité jako kanceláře a byty, se investorům mnohdy špatně vysvětluje.

Festival reSITE již brzy

Problematikou veřejných prostor a kvalitou městského života se bude již za deset dní zabývat festival reSITE. Vedle odborných konferencí proběhne v hlavním městě i mnoho akcí pro veřejnost, například architektonické cyklojízdy, netradiční procházky, oživění náplavky, workshopy a diskuze. Na festivalu vystoupí například věhlasný urbanista Jan Gehl z Kodaně, Reiner de Graaf ze slavného nizozemsékho architektonického studia OMA či Alexandros Washburn a Janette Sadik-Kahn z newyorského magistrátu. Více informací vám přineseme brzy.

Kniha Landscape Architecture představuje nejnovější realizace, které by mohly jít, co se veřejného prostoru týče, příkladem. Phillip Jodido vybral kromě velkých jmen (Zaha Hadid, Tadao Ando, Renzo Piano..) i ne příliš známé začínající tváře, například Švýcarku Sophii Agatu Ambroise či Vladimira Djurovice z Libanonu.

Anketa

Máme v České republice kvalitní veřejné prostory?

Ano, jsem s veřejnými prostory spokejný(á), investovat by se mělo jinam. 10
Parky a zahrady mi přijdou v pořádku, ale města by měla víc investovat do cyklostezek. 18
Ne, stav českého veřejného prostoru je zoufalý a potřebuje zkvalitnit a zefektivnit. 119

Přístavy, zahrady, zelené střechy i instalace, které hraničí s land artem. Více než šedesát realizací s celého světa v knize s názvem Landscape Architecture si můžete objednat zde.


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!