Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Design

Telepatia. Izraelská šperkařka představí na Designbloku novou kolekci

Kolekce Telepatia foto: Archiv Viky Mayzel

Premium
Za svou loňskou kolekci Tamarix získala nominaci na Czech Grand Design, letos se izraelská designérka Vika Mayzel poprvé představuje na Designbloku, a to s novou kolekcí Telepatia.
  19:00

„Kolekce Telepatia je určitá hypotetická vlastnost mysli předávat si informaci. Její existence není prokázána. Nechtěla jsem pracovat s mystikou, ale se svými vlastními vzpomínkami, ve kterých pro mě důležití lidé, nejčastěji matka, dokázali správně vycítit strach, radost nebo bolest svých dětí,” popisuje Mayzel.

Kolekce Telepatia
Kolekce Telepatia

Kolekce šperků Telepatia proto připomíná skládačku, a člověk tak má pocit, že jeden tvar pasuje k druhému. Výsledkem jsou například masivní dlouhé náušnice. Náušnice pod názvem Erika jsou inspirovány očkem výrazného řetězu, aby symbolizovaly pouto, které nás pojí s našimi milovanými.

Oproti předchozí celostříbrné kolekci se tentokrát Mayzel inspirovala třemi odstíny: stříbrná zůstává, ale doplňuje ji zlato. Všechny šperky jsou vytvořeny ze stříbra, ale jiným způsobem, u některých využila designérka pozlacení. 

Autor: