Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tipy CZECHDESIGN: mlsat zákusky i grafický design

Design

  6:00
PRAHA - Co se dá dělat v horkém červnovém počasí? Kam zajít pro osvěžení nejen intelektuální, ale i chuťové? To se dozvíte v aktuálních tipech CZECHDESIGN právě teď. Přejeme vám v měsíci červnu setkání s dobrým design a dobrou chuť!

Nobrow 9 z nakladatelství Page Five foto: Page Five

Open Call

Vizuál Open Callu sdružení CzechDesign

Sdružení a galerie CZECHDESIGN.CZ vyhlašuje Open Call pro designéry.  Z přihlášených návrhů vybereme společně s odbornou porotou (například Iva Knobloch z UPM či Maxim Velčovský z UMPRUM) nejlepší výstavní projekt zaměřený na design, který veřejnosti představíme v naší galerii CZECHDESIGN na konci tohoto léta.

Antonínovo pekařství

Antonínova pekárna

Rukama lze vytvořit nejenom krásný design ale i různé dobroty k snědku. Antonínovo pekařství nabízí ve svém útulném prostoru čerstvě upečené výrobky, uhnětené podle starých osvědčených receptur a vytažené rovnou z pece, aby za několik málo sekund mohly přistát ve vašich ústech. Takové pekařství by měla mít povinně každá pražská čtvrť, nejenom Vinohrady, kde Antonínovo pekařství naleznete.

Page Five

Kniha Proto z nakladatelství Page Five

Obraťme list a zaměřme se na druhý břeh Vltavy, kde se nachází v málo frekventované Veverkově ulici zajímavé knihkupectví Page Five. Bylo otevřeno loni v říjnu a funguje také jako vydavatelství specializující se na produkci výtvarných publikací, autorských tisků a uměleckých periodik. Jsou hlavním iniciátorem a pořadatelem v dubnu proběhnuvšího festivalu ilustrace LUSTR, ke kterému je  do konce měsíce k vidění výstava v budově bývalé Microny.

Z Microny na makrony…

Cukrárna a kavárna IF Café na pražských Vinohradech

Na macarons je nyní vhodná doba zajít do IF kavárny, kde peče své skvostné dortíky známá cukrářka Iveta Fabešová. V květnu připravila novou macarons edici i v maxi provedení a snad ji ještě nějaké zbyly i do dalšího měsíce. Jinak si můžete vybrat z mnoha dalších francouzských dobrůtek, které vám osladí život a přečíst si k nim třeba časopis Dolce Vita nebo zhlédnout stejnojmenný legendární film od Federica Felliniho. 

Proto nebo Secese

Přebal knihy Secese

Pokud nebudete mít příliš přecpané žaludky dortíky a zamazané prsty od čokolády a šlehačky, prolistujte směle nové publikace Umprum muzea ─ Secese nebo Panelová sídliště v Československu 1953–1989 či nějakou od Page Five, například novou knihu o grafickém designu a současném umění PROTO.

Designové tipy od CZECHDESIGN

Začátkem každého měsíce vám neziskovka CZECHDESIGN připomene, na co byste následujících 30 dní neměli zapomenout a co je zajímavého nejen na české designové půdě. A proč zrovna CZECHDESIGN? Podpoře a propagaci českého designu se věnuje už deset let, provozuje Galerii/CZD zaměřenou na design (Vojtěšská ulice v Praze), pořádá workshopy pro veřejnost a soutěže pro designéry. Myslíme si, že se CZECHDESIGNU tyto aktivity velmi daří a mohl by být skvělým designovým rádcem pro čtenáře serveru Lidovky.cz.

Czechdesign

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě
Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli...