Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tipy CZECHDESIGN: mlsat zákusky i grafický design

Design

  6:00
PRAHA - Co se dá dělat v horkém červnovém počasí? Kam zajít pro osvěžení nejen intelektuální, ale i chuťové? To se dozvíte v aktuálních tipech CZECHDESIGN právě teď. Přejeme vám v měsíci červnu setkání s dobrým design a dobrou chuť!

Nobrow 9 z nakladatelství Page Five foto: Page Five

Open Call

Vizuál Open Callu sdružení CzechDesign

Sdružení a galerie CZECHDESIGN.CZ vyhlašuje Open Call pro designéry.  Z přihlášených návrhů vybereme společně s odbornou porotou (například Iva Knobloch z UPM či Maxim Velčovský z UMPRUM) nejlepší výstavní projekt zaměřený na design, který veřejnosti představíme v naší galerii CZECHDESIGN na konci tohoto léta.

Antonínovo pekařství

Antonínova pekárna

Rukama lze vytvořit nejenom krásný design ale i různé dobroty k snědku. Antonínovo pekařství nabízí ve svém útulném prostoru čerstvě upečené výrobky, uhnětené podle starých osvědčených receptur a vytažené rovnou z pece, aby za několik málo sekund mohly přistát ve vašich ústech. Takové pekařství by měla mít povinně každá pražská čtvrť, nejenom Vinohrady, kde Antonínovo pekařství naleznete.

Page Five

Kniha Proto z nakladatelství Page Five

Obraťme list a zaměřme se na druhý břeh Vltavy, kde se nachází v málo frekventované Veverkově ulici zajímavé knihkupectví Page Five. Bylo otevřeno loni v říjnu a funguje také jako vydavatelství specializující se na produkci výtvarných publikací, autorských tisků a uměleckých periodik. Jsou hlavním iniciátorem a pořadatelem v dubnu proběhnuvšího festivalu ilustrace LUSTR, ke kterému je  do konce měsíce k vidění výstava v budově bývalé Microny.

Z Microny na makrony…

Cukrárna a kavárna IF Café na pražských Vinohradech

Na macarons je nyní vhodná doba zajít do IF kavárny, kde peče své skvostné dortíky známá cukrářka Iveta Fabešová. V květnu připravila novou macarons edici i v maxi provedení a snad ji ještě nějaké zbyly i do dalšího měsíce. Jinak si můžete vybrat z mnoha dalších francouzských dobrůtek, které vám osladí život a přečíst si k nim třeba časopis Dolce Vita nebo zhlédnout stejnojmenný legendární film od Federica Felliniho. 

Proto nebo Secese

Přebal knihy Secese

Pokud nebudete mít příliš přecpané žaludky dortíky a zamazané prsty od čokolády a šlehačky, prolistujte směle nové publikace Umprum muzea ─ Secese nebo Panelová sídliště v Československu 1953–1989 či nějakou od Page Five, například novou knihu o grafickém designu a současném umění PROTO.

Designové tipy od CZECHDESIGN

Začátkem každého měsíce vám neziskovka CZECHDESIGN připomene, na co byste následujících 30 dní neměli zapomenout a co je zajímavého nejen na české designové půdě. A proč zrovna CZECHDESIGN? Podpoře a propagaci českého designu se věnuje už deset let, provozuje Galerii/CZD zaměřenou na design (Vojtěšská ulice v Praze), pořádá workshopy pro veřejnost a soutěže pro designéry. Myslíme si, že se CZECHDESIGNU tyto aktivity velmi daří a mohl by být skvělým designovým rádcem pro čtenáře serveru Lidovky.cz.

Czechdesign

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!