4. června 2014 6:00 Lidovky.cz > Relax > Design

Tipy CZECHDESIGN: mlsat zákusky i grafický design

Nobrow 9 z nakladatelství Page Five | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nobrow 9 z nakladatelství Page Five | foto: Page Five

PRAHA Co se dá dělat v horkém červnovém počasí? Kam zajít pro osvěžení nejen intelektuální, ale i chuťové? To se dozvíte v aktuálních tipech CZECHDESIGN právě teď. Přejeme vám v měsíci červnu setkání s dobrým design a dobrou chuť!

Open Call

Vizuál Open Callu sdružení CzechDesign

Sdružení a galerie CZECHDESIGN.CZ vyhlašuje Open Call pro designéry.  Z přihlášených návrhů vybereme společně s odbornou porotou (například Iva Knobloch z UPM či Maxim Velčovský z UMPRUM) nejlepší výstavní projekt zaměřený na design, který veřejnosti představíme v naší galerii CZECHDESIGN na konci tohoto léta.

Antonínovo pekařství

Antonínova pekárna

Antonínova pekárna

Rukama lze vytvořit nejenom krásný design ale i různé dobroty k snědku. Antonínovo pekařství nabízí ve svém útulném prostoru čerstvě upečené výrobky, uhnětené podle starých osvědčených receptur a vytažené rovnou z pece, aby za několik málo sekund mohly přistát ve vašich ústech. Takové pekařství by měla mít povinně každá pražská čtvrť, nejenom Vinohrady, kde Antonínovo pekařství naleznete.

Page Five

Kniha Proto z nakladatelství Page Five

Kniha Proto z nakladatelství Page Five

Obraťme list a zaměřme se na druhý břeh Vltavy, kde se nachází v málo frekventované Veverkově ulici zajímavé knihkupectví Page Five. Bylo otevřeno loni v říjnu a funguje také jako vydavatelství specializující se na produkci výtvarných publikací, autorských tisků a uměleckých periodik. Jsou hlavním iniciátorem a pořadatelem v dubnu proběhnuvšího festivalu ilustrace LUSTR, ke kterému je  do konce měsíce k vidění výstava v budově bývalé Microny.

Z Microny na makrony…

Cukrárna a kavárna IF Café na pražských Vinohradech

Cukrárna a kavárna IF Café na pražských Vinohradech

Na macarons je nyní vhodná doba zajít do IF kavárny, kde peče své skvostné dortíky známá cukrářka Iveta Fabešová. V květnu připravila novou macarons edici i v maxi provedení a snad ji ještě nějaké zbyly i do dalšího měsíce. Jinak si můžete vybrat z mnoha dalších francouzských dobrůtek, které vám osladí život a přečíst si k nim třeba časopis Dolce Vita nebo zhlédnout stejnojmenný legendární film od Federica Felliniho. 

Proto nebo Secese

Přebal knihy Secese

Přebal knihy Secese

Pokud nebudete mít příliš přecpané žaludky dortíky a zamazané prsty od čokolády a šlehačky, prolistujte směle nové publikace Umprum muzea ─ Secese nebo Panelová sídliště v Československu 1953–1989 či nějakou od Page Five, například novou knihu o grafickém designu a současném umění PROTO.

Designové tipy od CZECHDESIGN

Začátkem každého měsíce vám neziskovka CZECHDESIGN připomene, na co byste následujících 30 dní neměli zapomenout a co je zajímavého nejen na české designové půdě. A proč zrovna CZECHDESIGN? Podpoře a propagaci českého designu se věnuje už deset let, provozuje Galerii/CZD zaměřenou na design (Vojtěšská ulice v Praze), pořádá workshopy pro veřejnost a soutěže pro designéry. Myslíme si, že se CZECHDESIGNU tyto aktivity velmi daří a mohl by být skvělým designovým rádcem pro čtenáře serveru Lidovky.cz.

Czechdesign

Czechdesign

Edita Mikolášková, CZECHDESIGN

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)