Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tipy CZECHDESIGN na září: soutěžíme, soutěžíte, soutěží

Design

  7:56
V dalších tipech neziskovky CZECHDESIGN se dozvíte zejména o nových designérských soutěžích, které si pro vás září připravilo, ale také o novém designérském portálu. A na konci i něco o tom, jakým písmem psát, abyste byli trendy.

Lampa vytvořená z reflexní pásky 3M foto: Matyáš Fuchs

Pokoje III

Naše první pozvánka láká na, v pořadí již třetí, site-specific výstavu představující mladé umění s názvem POKOJE III zveme ve dnech 19. - 28.9. Kromě prací mladých architektů, kteří dostanou k dispozici jeden prázdný pokoj, a bude jen na nich, jakým způsobem jej přetvoří, tato událost zpřístupní jeden z jinak nevyužívaných paláců v Praze.

 

Lampa vytvořená z reflexní pásky 3M

První ze soutěží, 3M Design Innovation Award, vyzývá české designéry k hledání nového inovativního využití reflexní pásky Diamond Grade, která nachází své uplatnění prozatím pouze v bezpečnostním silničním provozu, možnosti jejího využití jsou však netušené. Odměnou pro výherce soutěže budiž kromě finančního ocenění také možnost prezentace svého návrhu na festivalu Česká inovace a podpora při případné realizaci projektu. Více informací se o tomto navýsost zajímavém projektu, jehož deadline - 1. 11. 2014 - se blíží mílovými kroky, dozvíte zde.

Plakát soutěže Werk Design

Druhou, neméně zajímavou příležitostí pro mladé designéry do 30 let je soutěž s tajemným názvem Werk Design, pod kterou se skrývá výzva na zapojení industriálního materiálu jako je železo či ocel do nového designérského kontextu. Soutěž s povánoční uzávěrkou slibuje rozdat více finančních cen ve dvou kategoriích. Na stránkách www.werk-design.cz se opět dozvíte více informací.

Cafedu

Začínající školní rok přinesl Pražanům také jedno nové místo vhodné jak pro studium nočních sov, tak pro první kávu ranních ptáčat. Studovno-kavárna Cafedu láká návštěvníky příjemným prostředím, ve kterém se snoubí kavárenský ruch s tichou nonstop studovnou a to hned v centru dění, za Národním muzeem. Dostanete zde něco drobného k snědku, wifi a po registraci i volný přístup do studovny, kam si navíc věci zakoupené v kavárně smíte vzít s sebou.

Bestsellers

Zajímá vás, jak vzniká písmo a jak vytvořit to nejtrendovější? Co mají bestsellery společné? Studenti Ateliéru tvorby písma a typografie z pražské UMPRUM to vědí a od 24. září do 7. listopadu představují svůj projekt odpovídající na tyto otázky v GALERII CZECHDESIGN. Výstavní projekt autorských písem 12 studentů –Bestsellers– zvítězil v konkurenci 38 výstavních projektů v Open Call, kterou galerie pořádala na jaře tohoto roku. Přijďte se podívat!

Designéři, hledáte pracovní příležitosti ale i praktické informace pro svou praxi? CZECHDESIGN od října startuje nový web, na kterém představí nejen svoje aktivity, ale právě užitečné informace pro vás. Na své si přijdou i ti, kteří designéry hledají. Stránky nabídnou unikátní obrazovou galerii produktů od českých designérů, kterou si můžete listovat a vybírat na základě vašich preferencí. Zaměřeni budeme zejména, jak již tomu jméno napovídá, na designéry profesionály. 

Designové tipy od CZECHDESIGN

Začátkem každého měsíce vám neziskovka CZECHDESIGN připomene, na co byste následujících 30 dní neměli zapomenout a co je zajímavého nejen na české designové půdě. A proč zrovna CZECHDESIGN? Podpoře a propagaci českého designu se věnuje už deset let, provozuje Galerii/CZD zaměřenou na design (Vojtěšská ulice v Praze), pořádá workshopy pro veřejnost a soutěže pro designéry. Myslíme si, že se CZECHDESIGNU tyto aktivity velmi daří a mohl by být skvělým designovým rádcem pro čtenáře serveru Lidovky.cz.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat