Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tipy na designové vánoční dárky počtvrté: kde nakupovat

Design

  12:00
Kde můžete koupit práce českých designérů za rozumné ceny? Kromě několika akcí, o kterých jsme vás informovali v úterý, přinášíme výběr zajímavých obchodů, ve kterých si určitě vyberete.

QUBUS

V DOXu i v Rámové najdete výběr skla i porcelánu Maxima Velčovského a Jakuba Berdycha, starší bestsellery i nové kolekce. V Holešovicích vás určitě potěší i bohatě zásobená knihovna a šperky českých designérů, v Rámové pak výběr luxusních kalhot Denimheads.

Rámová 3, Praha & Poupětova 1, Praha

Centrum současného umění DOX

PAPELOTE

Sešity, diáře, skicáky, limitované kolekce navržené českými designéry, tužky a propisky, obaly na sešity, balící papír. Ne nadarmo vyhrál Papelote obchod roku (Czech Grand Design 2011). Doporučujeme sledovat facebook kvůli zajímavým workshopům a akcím.

Vojtěšská 9, Praha

Interiér pražského obchodu Papelote se starou výkresovou skříní.

HARD DE CORE

Galerie, studio i obchod založený Josefinou Bakošovou se řadí mezi české stálice. Najdete zde vše od doplňků do bytu, porcelánu, módy i šperků a cenově se začíná od pár stovek (papírové vázy, drobné brože a mnoho dalších inspirativních produktů).

Senovážné náměstí 10, Praha

HardDeCore

MOLESKINE

Obchod nenabízí jen legendární diáře, ale i práce mladých českých designérů a pár kousků designového nábytku minulých desetiletí od NANOVO. Návštěva je zážitkem sama o sobě, grafickou podobu interiéru má totiž na svědomí ilustrátor Martin Kubát a v jeho charakteristickém ironickém stylu se nesou všechny stěny obchodu.

Bělehradská 70, Praha

Sortiment obchodu se průběžn doplňuje designem českých návrhářů, na fotografii ukázka studia Nanovo.

DE-SIGN.CZ

Galerie, studio, obchod. V srdci Prahy 7 naleznete jak populární limitované edici SUPER BOWL a PAAR, tak mnoho dalších doplňků. Od soboty zde navíc probíhá výstava Evy Pelechové, takže můžete spojit příjemné s užitečným.

Sládkova 7, Praha

Paar od de-sign.cz

POKOJÍK

Náš brněnský tip, najdete zde šperky, módu, papírnictví i grafiku a sklo. Jmenovitě: Belka, Eliška Lhotská, Voala, Ross Fox a David Kurňavka, Anna Bartáková, Paragraph, Marie Mukařovská a mnoho dalších.

Smetanova 45, Brno

Pokojík

LEPORELO+

V přízemí Domu umění města Brna najdete obchod designový obchod Leporelo +, který je plný designu. Nafukovací hračky Libuše Niklové, šperky Zorya, sklo Jakuba Berdycha, navíc vtipné smaolepky nebo magazín Wallpaper. 19.12.2012 zde navíc proběhne Pecha Kucha Night a za návštěvu rozhodně stojí i výstava mapující český komiks Signály z neznáma.

Malinovského náměstí 2, Brno

Leporelo+ a výstava Qubus

MINTY CONCEPT CLUB

V tomto unikátním prostoru sice nenajdete mnoho českých artefaktů, návštěvu však více než doporučujeme. Majitelka Jasmin Keshmiri Hejduk Čechům představuje exklizivní zahraniční značky  (Chan LUU, Emma Cook, Satya, Zoe and Morgan, Twin, Fantastic Man, Another, Laura Lee, Gentle Woman, Purple Fashion, Ibride) a momentálně v Minty probíhají slevy.

Haštalská 1, Praha

Z pohodlí domova

Pokud jste propadli online nákupům, doporučujeme e-shopy DESIGNBUY.CZ, pro zahraniční nápady DARKYLA.CZ a připomínáme NAOKO.CZ.

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!