Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Červencový design? Maso, vintage a folklór

Design

  7:00
Neziskovka CZECHDESIGN pro vás opět připravila novinky a tipy z designové scény: 3 pozvánky na zajímavé akce v červenci, 2 upozornění na novinky, o kterých byste měli vědět a 1 třešničku na konec - při svých pravidelných návštěvách v uměleckoprůmyslových školách objevil CZECHDESIGN práce talentované mladé autorky z Ústí nad Labem.

The Real Meat Society foto: Archov Czechdesign

3 x POZVÁNKA

Kostely Josipa Plečnika v Olomouci

Před pár dny začala v Olomouckém muzeu výstava mapující sakrální tvorbu slavného slovinského architekta, který svou tvorbou poznamenal českou architekturu první poloviny 20.století.

Výstava Josip Plečnik – Kostely / 28. 6. — 30. 9. 2012 / Arcidiecézní muzeum Olomouc

Kostel sv. Michala na lublaňských Blatech

Tarzan a Růžový panter ve Varech

Na filmový festival do Karlových Varů zavítá nejedna hvězda. I po skončení festivalu se můžete přijet podívat na hvězdu českého filmového plakátu, Zdeňka Zieglera. Zlomek jeho filmových plakátů, neb jich má na svém kontě kolem tří set, můžete vidět v Karlovarské galerii, mezi jinými například plakáty k snímkům Markéta Lazarová, Půlnoční kovboj nebo Tarzan. Pro karlovarskou galerii, která vypadá, že se zastavila v čase, je výstava příjemným osvěžením.

Zdeněk Ziegler +film – Slavnosti plakátů / 30. 6. — 26.08.2012 / Galerie umění Karlovy Vary

Plakát k filmu Růžový panter znovu zasahuje z roku 1978

MINI UNI Pohoda

Kdo vyrazil na slovenský festival Pohoda, zabil dvě mouchy jednou ranou. Kromě hudby měl totiž možnost shlédnout přednášku respektovaného grafického designéra a typografa Petera Biľaka. Čech, který žije a pracuje v Haagu, je autorem řady fontů, přispěl také redesignu slovenského deníku SME a vyučuje předmět Písmo a Média na Royal Academy of Arts v Haagu. I když jste Pohodu nestihli, doporučujeme tvorbu tohoto designéra sledovat.

Mini Unicamp, festival Pohoda / 5 - 7 . 7 . 2012 / Trenčín

MINI UNI

2 x DOPORUČENÍ

 

NEWINTAGE – New Czech Vintage

Ve středu, 11.7 měla premiéru nová lifestylová značka Newintage, kterou založili studenti z několika ateliéru Zlínské univerzity v rámci workshopu, jenž probíhal ve spolupráci s CZECHDESIGN v pouhých pěti dnech. Těšit s můžete na originální oblečení, šperky, svítidla a další.

Značka Newintage vytváří nové věci ve starých souvislostech / 11.7. – 16.9.2012 / Galerii/CZD, Praha 1

Newintage

Tipy od CZECHDESIGN

Právě čtete druhý článek z nové podrubriky Designové tipy. Začátkem každého měsíce vám vedení neziskovky Czechdesign připomene, na co byste následujících 30 dní neměli zapomenout a co je zajímavého nejen na české designové půdě. A proč zrovna Czechdesign? Podpoře a propagaci českého designu se věnuje už devět let, provozuje galerii zaměřenou na design, pořádá workshopy pro veřejnost a soutěže pro designéry - myslíme si, že se Czechdesignu tyto aktivity velmi daří a mohl by být i skvělým designovým rádcem pro čtenáře serveru Lidovky.cz.

Originální řeznictví Real meat

Řeznictví Real Meat najdete v Náplavní ulici na Praze 1. Možná ho přejdete, protože takto česká řeznictví obvykle nevypadají. Vedle kvalitního masa, samozřejmě z těch nejspokojenějších krav, si The Real Meat Society zaslouží pochvalu za originální decentní interiér s nádechem anglického vkusu.

The Real Meat Society / Náplavní 5 / Praha 1

1 x MLADÝ TVŮRCE: MARIE ADAMOVÁ

 Při návštěvě bakalářských prací na Univerzitě v Ústí nad Labem CZECHDESIGN narazil na práci mladé studentky Grafického designu, Marie Adamové, která končila své bakalářské studium prací Folklor a grafika. Folklór a jeho ornamenty jsou častým námětem prací mladých tvůrců. Autorka používá a překresluje motivy výšivek 19.století a používá je v kontextu současných grafických přístupů. Marie Adamová se spolužačkou Monikou Bolechovou zvítězila také nedávno v soutěži na nový visuální styl Life-netdesigning, se kterým se můžete setkat například v Karlovarské galerii Supermarket WC.

Ukázka prací Marie Adamové

CZECHDESIGN

Věnuje se podpoře a propagaci designu a mladých designérů od roku 2003. V současné době se o něj stará téměř 30 studentů designu, teorie designu nebo žurnalistiky. CZECHDESIGN provozuje design Galerii/CZD ve Vojtěšské ulici, Praha 1, kde pravidelně pořádá výstavy, přednášky, workshopy a prezentace nebo skvěle vaří pro různé hosty nejen z designového světa. Více informací na www.czechdesign.cz.

Sdružení CzechDesign

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!