15. února 2017 6:35 Lidovky.cz > Relax > Design

Týden módy představí v Česku vysokou krejčovinu, říkají pořadatelé

Jakub Polanka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jakub Polanka | foto: Karel Losenický

Pražský týden módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week představí přehlídku vysoké krejčoviny, tedy haute couture v České republice. V rámci druhého benefičního večera MBPFW pro Nadaci Terezy Maxové dětem předvede 18. března svou jarní kolekci italský designér Francesco Scognamiglio.

„Jeho okázalé a nákladné módní kreace nosí také nejpopulárnější osobnosti showbyznysu v čele s Madonnou, Rihannou či Lady Gaga,“ řekla za pořadatele týdne módy Ruth Vojtěchovská.

Jarní edice pražského fashion weeku se vrátí do obchodního domu Kotva. Namísto garáží, kde se módní přehlídky konaly loni na podzim, se letos celý program Mercedes Benz Prague Fashion Week odehraje ve třetím patře známé budovy. Jeho účastníky pořadatelé ještě tají. Týden módy se uskuteční od 17. do 24. března a pořadatelé s Kotvou počítají i pro podzimní edici.

Scognamigliovy róby patří podle Vojtěchovské mezi nejokázalejší luxus, jaký móda nabízí. Fotografie z loňského udílení cen MTV Video Music Awards, kdy zpěvačka Beyoncé vynesla Scognamigliovu róbu s křídly formovanými z peříček, obletěla celý svět. Českému publiku se Scognamiglio představil poprvé se svou pr?t-?-porter kolekcí podzim/zima 2010, kterou předvedl v rámci benefičního projektu Fashion for Kids pořádaného Nadací Terezy Maxové dětem. Návrhář je také autorem svatebních šatů Maxové.

Pražský týden módy během čtyř přehlídkových dnů od soboty 18. do úterý 21. března ukáže tvorbu 15 osobností současné české oděvní scény. Jsou mezi nimi Daniela Pešková, značky Chatty, Imreczeova, Jakub Polanka, Jan Černý, Kateřina Geislerová, Laformela, Tiqe by Petra Balvínová nebo Zuzana Kubíčková.

Podzim/zima

Všichni designéři premiérově představí své kolekce na sezonu podzim/zima 2017. MBPFW však během přehlídky 19. března uvede na scénu také čtyři nové talenty - finalisty juniorské soutěže, kterými se stali Michaela Hriňová, Lukáš Krnáč, Zoltán Tóth a Adam Kost. V rámci soutěže se budou začínající tvůrci do 26 let ucházet o finanční odměnu 50 000 korun i možnost samostatné přehlídky v rámci podzimní edice MBPFW.

Přehlídkový program pražského týdne módy doplní další program. Nebude chybět víkendový festival udržitelné módy, autorské výstavy a prodejní akce v módních buticích a galeriích a také módně-právní seminář.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz