Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
8. září 2017 6:59 Lidovky.cz > Relax > Design

Týden módy v Praze uzavře přehlídka Slou Fashion Days

Fotografie z loňského ročníku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotografie z loňského ročníku | foto: Damián Skořepa

Pátá edice projektu Slou Fashion Days v pátek a v sobotu uzavře týden módy v Praze tvorbou, která je nadčasová a ohleduplná vůči životnímu prostředí. Chybět nebudou semináře a diskuze nad novými trendy v oboru a aktuální problematikou.

Pod výstižnějším názvem Slou Fashion Days najdou ve dnech 8. a 9. září v rámci oficiálního doprovodného programu Mercedes-Benz Prague Fashion Week všichni zájemci o etickou módu pravidelnou dávku odborného programu se zahraničními hosty i prezentace vybraných módních značek z Česka a zahraničí. Místem konání se i tentokrát stal holešovický Vnitroblock.

Dvoudenní program nabídne prezentace novinek, desítek již respektovaných a zajetých módních značek, designérů zabývajících se tvorbou ready to wear kolekcí a módních doplňků, jejichž výroba je šetrná k životnímu prostředí.

Hlavním zahraničním hostem se stane zakladatelka a koordinátorka celosvětové kampaně za transparentní módní průmysl Fashion Revolution Carry Somersová, která vystoupí v diskuzi pod vedením Jaroslava Pašmika z Center of Sustainability Management na VŠE.

Carry Somersová

Carry Somersová založila hnutí Fashion Revolution jako odezvu na pád bangladéšské továrny Rana Plaza v roce 2013. Fashion Revolution je globální koalice sta zemí zasazující se o systémovou reformu módního průmyslu. S heslem #whomademyclothes Fashion Revolution bojuje o transparentnost, která je pro změnu módního businessu klíčová. Stojí také za značkou Pachacuti, která je již 20 let průkopníkem transparentního dodavatelského řetězce, jejž zmapovala pomocí GPS v každé fázi výrobního procesu, od plantáží, kde rostla sláma, přes tkalce až po hotový panamský klobouk. Napsala několik knih a publikací, získala řadu ocenění za svou práci a její významný přínos britskému podnikání ocenila i královna. Mimo jiné se v loňském roce stala v soutěži Progress 1000 jedním z 1000 nejvlivnějších lidí v Londýně.

Lidovky.cz