Středa 21. října 2020svátek má Brigita 15 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

Týden módy zahájí legenda české módy Rochová. Roušky budou povinné

Má sklon k výtvarnému a velmi originálnímu pojetí oděvu. To vše teď šíří dál,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Má sklon k výtvarnému a velmi originálnímu pojetí oděvu. To vše teď šíří dál,... | foto: MAFRA Petr Kozlík

PRAHA Pražský týden módy zahájí v pátek 4. září performance významné představitelky české módy a pedagožky Liběny Rochové. Uskuteční se v areálu kláštera svatého Gabriela na Smíchově, který bude hlavním sídlem letošní akce. Ta se kvůli koronaviru namísto jarní a podzimní edice koná jen jedna. Pořadatelé se připravují na bezpečnostní opatření, návštěvníci třeba budou muset mít roušky.

Už dříve také organizátoři uvedli, že v případě nepříznivého vývoje situace se zvažuje i varianta, že módní přehlídky by se odehrály formou předtočených videí a promítaly by se ve venkovních prostorách areálu. Přehlídky se mají konat od 5. do 8. září na dvou molech v areálu kláštera.

Zahajovací večer zářijové edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku obohatí výtvarná performance Rochové propojující módu, tanec, hudbu a světlo. „Před šesti lety jsem byla u zrodu pražského týdne módy v režii Lukáše Loskota a od začátku akci fandím. Oceňuji, že systematicky podporuje mladé talenty, proto se zde pravidelně prezentujeme s Ateliérem designu oděvu a obuvi na UMPRUM,“ uvedla Rochová.

Inspirací pro připravovanou výtvarnou performanci jí byly historické prostory bývalého kláštera v Holečkově ulici na pražském Smíchově. Prezentace bude podle autorky propojením výtvarného uměleckého konceptu s oděvní nositelnou kolekcí.

Na tvorbě scény se kromě historických prostor bývalého kláštera budou podílet vedle Rochové také tanečnice a choreografka Markéta Jandová a designér Jan Činčera, který se specializuje na obalový a produktový design.

Do jedné akce se v září spojí jarní edice, která měla představit módu na letošní podzim a zimu, a podzimní edice, která ukazuje vždy módu pro příští jaro a léto. Pořadatelé dali návrhářům vybrat, kterou kolekci představí. Součástí doprovodného programu týdne módy bude mimo jiné i projekce dokumentárního filmu o tvorbě slavného návrháře obuvi Christiana Louboutina.

Sundej vlajku, nebo ti vypálíme dům. Agresivita demonstrantů v USA roste

Ozbrojení podporovatelé hnutí Black Lives Matter při střetu s krajně... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Demonstrace proti policejní brutalitě, jak to nazývají protestující i média, začínají být docela brutální i vůči...

Felák, flexit nebo chillovat. Slovník dnešní mládeže uvádí rodiče do rozpaků

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ač to možná ani netušíte, nejspíš i kolem vás denně chodí shiperky, které flexí s teniskami nebo iPhonem, díky čemuž...

Prodlužte životnost filtru pevných částic. Stačí pár jednoduchých kroků

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Výměna filtru pevných částic stojí desítky tisíc korun, jeho čištění a renovace pět až patnáct tisíc korun. Těmto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!