Úterý 21. ledna 2020svátek má Běla 1 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Design

U stromečku v nové kolekci. Wes Andreson natočil vánoční spot pro H&M

Režisér Wes Anderson. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Režisér Wes Anderson. | foto: Reuters

Hollywoodský režisér Wes Anderson natočil krátký film pro módní dům H&M. Móda v něm ale jde zdánlivě poněkud stranou. Film s názvem Čas setkání se odehrává se ve vlaku a ústředním tématem jsou Vánoce. Hlavní roli ztvárnil oscarový Adrien Brody.

„S lítostí vás musím informovat, že z důvodu nepříznivého počasí jsme byli přesměrováni na jinou trať a proto dojedeme se zpožděním jedenáct a půl hodiny,“ hlásí na štědrý den do rozhlasu strojvedoucí v podání Adriena Brodyho. Vánoce jsou ale zachráněny, když Brody vytvoří improvizovanou vánoční atmosféru v jednom z vagónů. Všichni pasažéři se tak šťastně setkávají u stromku – v nové vánoční kolekci H&M.

Anderson v Čase setkání využil jednoduchý příběh, kouzelnou vánoční atmosféru a nevtíravou prezentaci značky. Do čtyř minut reklamního materiálu se mu podařilo vtisknout typické prvky ze své nezaměnitelné tvorby: přísnou symetrii, dlouhé záběry i nadčasovost. Vánoční idylku dokresluje píseň Johna Lennona a Yoko Ono Happy Xmass (War Is Over).

Spot pro H&M není prvním reklamním materiálem, který Anderson natočil. V minulosti tvořil například po značky Stella Artois, American Express nebo módní ikonu Prada. Režisér ale proslul hlavně svými filmy Až vyjde měsíc nebo Grandhotel Budapešť, ke kterému napsal i scénář. V Grandhotelu Budapešť si zahrál také Adrien Brody, který v roce 2003 získal Oscara za roli ve filmu Pianista.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet
TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet

Ročně je v České republice ošetřeno okolo 350 tisíc úrazů u dětí do 14 let. Mnohé z nich si do života odnášejí trvalé následky. Naučte své děti, jak nebezpečí předcházet.