Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Holešovicích otevře nový zakázkový atelier mladých designérek

Design

  6:32
Šperkařka Eliška Lhotská a módní návrhářka Petra Pitelková zahájí v květnu provoz showroomu, který spojuje zakázkovou výrobu šatů a šperku.

Šperkařka Eliška Lhotská a módní návrhářka Petra Pitelková zahájí v květnu provoz showroomu, který spojuje zakázkovou výrobu šatů a šperku foto: Markéta Gorčíková

Dvě talentované designérky zahájí v pražských Holešovicích provoz prostoru, který jim poslouží jako ateliér i showroom. Dva showroomy na jedné adrese budou buď spojené nebo samostatné – to podle toho jestli mezi nimi budou zrovna otevřené dveře nebo ne. Majitelkami jsou kamarádky a kolegyně z Koncept Story, z nichž jedna se věnuje autorskému šperku a druhá tvoří oděv – Eliška Lhotská a Petra Pitelková.

Dvě talentované designérky zahájí v pražských Holešovicích provoz prostoru,...
Eliška Lhotská a Petra Pitelková pro loňský veletrh Svatební cirkus připravily...

„Vedle svých kolekcí máme i velké množství individuálních zakázek. Většinou jde o zajímavé ženy, které chtějí znát podstatu toho, co nosí. K nápadu na společný prostor nás přivedl fakt, že naše zákaznice jsou podobného ražení a často máme zákaznice společné. Obě se více či méně věnujeme svatebním zakázkám - Petra šije šaty a já zhotovuji snubní prsteny,“ vysvětluje Eliška Lhotská.

Eliška Lhotská a Petra Pitelková pro loňský veletrh Svatební cirkus připravily společnou kolekci „New Wedding look“, v níž předvedly nový charakter svatebního outfitu. Designérky se zaměřují na dívky a ženy generace Y a tvoří nezvyklé kombinace např. košilových šatů s krajkou doplněné o tenisky a originální šperky.

Eliška Lhotská a Petra Pitelková pro loňský veletrh Svatební cirkus připravily...
Autor: